Ślubowanie nowych funkcjonariuszy KWP w Lublinie. Wiemy, do których jednostek trafią

slubownie kwp lublin
Ślubowanie nowych funkcjonariuszy KWP w Lublinie

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie w poniedziałek odbyło się uroczyste ślubowanie przyjętych do służby policjantów. W szeregi lubelskiej policji wstąpiło 47 policjantów.

To już piąty w tym roku nabór funkcjonariuszy do służby w lubelskim garnizonie policji. Tym razem w szeregi naszej formacji wstąpiło łącznie 47 młodych policjantów. Wśród przyjętych do służby policjantów jest sześć kobiet.

Ślubowanie nowych funkcjonariuszy KWP w Lublinie

W dzisiejszej uroczystości, która odbyła się na Sali Konferencyjnej KWP w Lublinie, ślubowanie złożyło łącznie 18 funkcjonariuszy. W pierwszej części uroczystości słowa policyjnej roty złożyło dziewięciu funkcjonariuszy przyjętych do Wydziału Konwojowego KWP w Lublinie. Kolejnych dziewięciu mundurowych, którzy przysięgę złożyli na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, zostało przyjętych w szeregi Oddziału Prewencji Policji w Lublinie.

„Nowo przyjęci funkcjonariusze zostali wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym spośród szeregu kandydatów. Rekruci musieli przejść przez kilka etapów, obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci zyskiwali za posiadane kwalifikacje” – tłumaczy podkom. Anna Kamola z biura prasowego KWP w Lublinie.

Ślubowanie nowych funkcjonariuszy KWP w Lublinie

Młodzi policjanci już niebawem będą wypełniać słowa złożonej roty ślubowania w codziennej służbie w swoich jednostkach. Oprócz Wydziału Konwojowego KWP i OPP w Lublinie, nowi policjanci zasilą jednostki Policji w takich jednostkach jak: KMP w Białej Podlaskiej (3), KMP w Chełmie (8), KMP w Lublinie (10), KMP w Zamościu (1), KPP w Łukowie (2), KPP w Puławach (1), KPP w Rykach (1), KPP w Janowie Lubelskim (2) i KPP w Tomaszowie Lubelskim (1).

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.