Słoneczny Wrotków – wyższe ceny za wstęp na baseny nad zalewem Zemborzyckim

Baseny Słoneczny Wrotków nad zalewem Zemborzyckim
Baseny Słoneczny Wrotków nad zalewem Zemborzyckim | fot. Słoneczny Wrotków

Ośrodek Słoneczny Wrotków wprowadza nowy cennik. Od nowego sezonu będziemy musieli zapłacić więcej, aby wejść na baseny i wodne atrakcje nad zalewem Zemborzyckim. Placówka tłumaczy swoją decyzję dramatycznie rosnącymi kosztami działalności.

Nowy cennik Słonecznego Wrotkowa 2022

Od nadchodzącego sezonu letniego zapłacimy więcej za korzystanie z basenów odkrytych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy zalewie Zemborzyckim. Jak tłumaczą władze miejskiej spółki – ostatnia podwyżka cen biletów na baseny odkryte w Lublinie miała miejsce w 2017 r. i od tego czasu znacząco wzrosły koszty utrzymania obiektu.

„W tym czasie kilkukrotnie wzrastała płaca minimalna, co ma bardzo duże przełożenie na koszty funkcjonowania ośrodka. Korzystamy z zewnętrznych usług sprzątania, ochrony oraz ratowników wodnych, a koszty tych usług w bezpośredni sposób łączą się z płacą minimalną. Do tego w ostatnich miesiącach doszły gigantyczne podwyżki cen energii, sięgające nawet 300 proc.” – wyjaśnia Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR Lublin.

Już po zmianach za bilet normalny zapłacimy 35 złotych, a nie 21, jak było dotychczas. Z kolei cena biletu ulgowego wzrośnie z 14 do 23 złotych. Dzieci do ukończenia 7. roku życia – z 7 do 12 złotych. Dzieci do lat 3 nie płacą za bilet. Czas przebywania w kompleksie jest nielimitowany.

Od poniedziałku do piątku od godziny 16 do zamknięcia Słonecznego Wrotkowa obowiązywać ma promocja Happy Hours, w której dzieci do lat 7 będą płacić za bilet 8 zł, młodzież do lat 18 – 17 zł, a dorośli 25 zł.

Kompleks Słoneczny Wrotków składa się z 5 basenów rekreacyjnych o różnej wielkości: basenu pływackiego, basenu 25-metrowego, dwóch basenów 12-metrowych oraz 7-metrowego brodzika. Na terenie obiektu znajduje się również 100-metrowa zjeżdżalnia ,,anakonda”, trójtorowa zjeżdżalnia rodzinna, zjeżdżalnia ,,cebula”, wodny plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej, wyspa piratów – plac zabaw dla dzieci, restauracja oraz zaplecze sanitarne.

W pobliżu znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego i rekreacyjnego, która w swojej ofercie posiada kajaki jedno i dwu-osobowe, rowery wodne, rowery górskie, sprzęt do windsurfingu. Wypożyczalnia pełni także rolę zaplecza dla obsługi spływów kajakowych. W części niepłatnej okalającej kompleks basenowy znajdują się punkty gastronomiczne wraz z infrastrukturą dla klientów i ich dzieci – brodzik z uzdatnioną wodą, place zabaw i urządzenia do ćwiczeń.

Droższe wypożyczenia sprzętu wodnego

Podwyżka sięgnęła także wypożyczalni sprzętu wodnego nad zalewem Zemborzyckim. Wypożyczenie kajaka 1-osobowego na godzinę to teraz koszt 20 zł (było 15 zł). Stawka za każde kolejne 30 minut to 5 zł (bez zmian). Natomiast wypożyczenie kajaku na cały dzień kosztuje 45 zł (było 35 zł).

Stawki dla kajaku dwuosobowego: 30 zł za godzinę (było 20 zł), każde kolejne pół godziny 10 zł (bez zmian), 55 zł za cały dzień (było 45 zł).

Wypożyczalni umożliwia nam również wypożyczenie roweru górskiego, za który musimy zapłacić 20 zł za pierwszą godzinę, 8 zł za każde kolejne pół godziny. 45 zł kosztuje wypożyczenie roweru na cały dzień.

W tym sezonie nie będzie możliwości wypożyczenia rowerów wodnych.

Kiedy otwarcie Słonecznego Wrotkowa 2022?

„Słoneczny Wrotków jest już gotowy do nowego sezonu” – mówi Miłosz Bednarczyk. „Wszystkie baseny zostały oczyszczone i napełnione wodą, odnowiliśmy łazienki, pomalowaliśmy podesty wokół basenów. Teraz trwają jedynie ostatnie prace porządkowe” – dodaje.

Jeżeli pogoda będzie dopisywać, w czerwcu kompleks ma być otwierany w weekendy. Czy zostanie otwarty już w najbliższy weekend, 4-5 czerwca?

„Wszystko zależy od pogody, a ta jest ostatnio bardzo zmienna, zaś prognozy na najbliższą sobotę i niedzielę nie są optymistyczne. Dlatego ostateczna decyzja zapadnie w piątek” – tłumaczy Bednarczyk.

W czerwcu kompleks basenów nad zalewem Zemborzyckim ma być czynny w ciepłe i słoneczne weekendy od godz. 11 do 19. Od początku wakacji Słoneczny Wrotków będzie dostępny już we wszystkie dni tygodnia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.