Słoneczny Wrotków otwarty od 4 lipca. Obowiązek zasłaniania ust i nosa poza basenami

Zjeżdżalnie na Słonecznym Wrotkowie
Zjeżdżalnie na Słonecznym Wrotkowie | fot. Słoneczny Wrotków / MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie otwiera Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Klienci będą musieli przestrzegać nowych obostrzeń sanitarnych.

W nadchodzącym sezonie kompleks basenów Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim będzie czynny codziennie w godz. 9:00 – 20:00. Cennik pozostaje taki, jak w poprzednim sezonie – dzieci do ukończenia 7 roku życia zapłacą 7 zł, młodzież do 18 roku życia 14 zł, a dorośli 21 zł. Czas przebywania w kompleksie jest nielimitowany.

Otwarcie Słonecznego Wrotkowa 2020

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie ogłosił datę otwarcia Słonecznego Wrotkowa. Otwarcie ośrodka planowane jest na najbliższy weekend tj. sobotę 4 lipca. W związku z obostrzeniami związanymi z epidemią SARS-CoV-2 na terenie ośrodka będą obowiązywały szczególne zasady funkcjonowania.

Na terenie Słonecznego Wrotkowa będzie mogło przebywać maksymalnie w jednym czasie 1200 osób. Osoby, którym nie uda się wejść, mieszcząc się w limicie, będą musiały poczekać, aż ktoś opuści ośrodek. Na terenie całego kompleksu będzie obowiązywał bezwzględny nakaz noszenia osłony ust z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenie, jeśli nie można zachować dystansu 2 metrów.

„Przed wejściem na obiekt należy zdezynfekować ręce. Podajniki płynu do dezynfekcji umieszczone są przy wejściu, toaletach i przebieralniach, dodatkowo miejsca te oznaczone są piktogramami. Co godzinę pracownicy obsługi obiektu będą dezynfekować newralgiczne punkty/miejsca przy użyciu spryskiwaczy i płynów dezynfekcyjnych” – mówi Katarzyna Łepek z MOSiR 'Bystrzyca’ w Lublinie.

WAŻNE! Z obiektu nie mogą korzystać osoby z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji, przede wszystkim dróg oddechowych. W przypadku stwierdzenia wyraźnych oznak choroby, jak uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu, osoba nie będzie wpuszczona na teren obiektu.

Jakie są atrakcje

Słoneczny Wrotków składa się z 5 basenów rekreacyjnych o różnej wielkości: basenu pływackiego, basenu 25-metrowego, dwóch basenów 12 metrowych oraz 7-metrowego brodzika. Na terenie obiektu  znajduje się również 100-metrowa zjeżdżalnia ,,anakonda”, trójtorowa zjeżdżalnia rodzinna, zjeżdżalnia ,,cebula”, wodny plac zabaw, boisko do siatkówki, wyspa piratów – plac zabaw dla dzieci, restauracja oraz zaplecze sanitarne.

W części niepłatnej okalającej kompleks basenowy znajdują się punkty gastronomiczne wraz z infrastrukturą dla klientów i ich dzieci – brodzik z uzdatnioną wodą, place zabaw i urządzenia do ćwiczeń.

W pobliżu znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego i rekreacyjnego, która w swojej ofercie posiada kajaki jedno i dwu-osobowe, rowery wodne, rowery górskie, sprzęt do windsurfingu. Wypożyczalnia pełni także rolę zaplecza dla obsługi spływów kajakowych. Wypożyczalnia od 1.07 czynna będzie codziennie w godz. 10:00-20:00.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.