"Słodki trolejbus" ponownie zawita na lubelskie ulice

Słodki trolejbus ponownie na ulicach Lublina | fot. Dominik Wąsik

W sobotę po Lublinie będzie kursował specjalny trolejbus, w którym każdy chętny będzie mógł zmierzyć poziom cukru we krwi.

W najbliższą sobotę 14 listopada na ulice miasta wyjedzie „Słodki” trolejbus. W ten sposób Lublin włącza się w obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Od godz. 10.00 do 15.30 na trasie linii nr 156 będzie kursować turystyczny trolejbus ZIU-tek.

Każdy zainteresowany będzie mógł wsiąść do pojazdu i zmierzyć poziom cukru we krwi oraz otrzymać materiały edukacyjne poświęcone cukrzycy. Przejazd „Słodką” linią będzie bezpłatny. Akcja ma charakter ogólnopolski i odbywa się już po raz szósty.

Organizatorem akcji w Lublinie jest Stowarzyszenie „Wesoły Diabetyk”.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.