Skutki burzy w województwie lubelskim. Strażacy wyjeżdżali ponad 400 razy do połamanych drzew, zerwanych dachów i pożarów

Skutki burzy 29-30 sierpnia w województwie lubelskim
Skutki burzy 29-30 sierpnia w województwie lubelskim | fot. KW PSP Lublin

W wyniku gwałtownych burz, które przeszły w nocy z wtorku na środę (29/30.08) przez województwo lubelskie strażacy zanotowali ponad 400 interwencji. Głównie dotyczyły one połamanych konarów i drzew. Strażacy wyjeżdżali również do zerwanych dachów i pożarów budynków.

Skutki burz w woj. lubelskim

Noc z wtorku na środę (29/30.08) w województwie lubelskim upłynęła pod znakiem burz, którym miejscami towarzyszyły silne podmuchy wiatru i liczne wyładowania atmosferyczne. Na skutki wywołane przetaczającymi się burzami nie trzeba było długo czekać. W kulminacyjnym momencie bez prądu w naszym regionie było 43 tys. odbiorców.

Szczegóły: Wielu mieszkańców regionu nadal bez prądu po przejściu burz. W kulminacyjnym momencie prądu nie miało 43 tys. odbiorców

Błyskało się i grzmiało. Do tego silny wiatr i opady deszczu. Momentami było naprawdę niebezpiecznie. Burza wyrządziła szkody w naszym regionie. Strażacy mieli co robić, o czym poinformowali w najnowszym komunikacie. Możemy z niego się dowiedzieć, że od godziny 20:00 29 sierpnia do godziny 9:30 dzisiaj podjęli oni 436 interwencji związanych z usuwaniem skutków nawałnicy.

366 interwencji dotyczyło usuwania połamanych konarów i drzew oraz udrażniania dróg. Do straży pożarnej wpłynęły również zgłoszenia o 18 uszkodzonych dachach na budynkach mieszkalnych i 19 na budynkach gospodarczych, które strażacy zabezpieczali plandekami i folią. 13 interwencji dotyczyło uszkodzonych pojazdów. 10 interwencji dotyczyło zabezpieczenia zerwanych linii energetycznych. 3 pożary od wyładowań atmosferycznych i 4 pompowania wody z zalanych posesji i budynków.

Kolejny dzień z burzami

Przypomnijmy, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed kolejnymi burzami, które mogą pojawić się na obszarze województwa lubelskiego w środę, 30 sierpnia. Szczegóły w poniższym komunikacie.

Czytaj więcej: W środę znów może zagrzmieć. IMGW wydał ostrzeżenia 1. i 2. stopnia przed burzami

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.