Skup chryzantem ARiMR. Ile wynosi stawka za chryzantemę doniczkową i ciętą?

chryzantemy
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odkupi chryzantemy doniczkowe i cięte od ogrodników i sprzedawców. Ile wynosi stawka za kwiaty i jak złożyć wniosek o pomoc?

Skup chryzantem ARiMR

Skup chryzantem doniczkowych i ciętych prowadzi Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pomoc przysługuje zagrożonym utratą płynności finansowej posiadaczom chryzantem będącym mikroprzedsiębiorstwem, małym lub średnim przedsiębiorstwem w związku z wprowadzonym od dnia 31 października 2020 r. do dnia 2 listopada 2020 r. zakazem wstępu na teren cmentarzy z powodu epidemii COVID-19. Objęci są nią zarówno producenci rolni, jak i podmioty zajmujące się obrotem chryzantemami.

Jak złożyć wniosek do ARiMR?

Uprawnieni składają do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, na formularzu udostępnionym przez ARiMR na stronie internetowej arimr.gov.pl, prawidłowo wypełniony i kompletny wniosek, w którym podają liczbę posiadanych w dniu złożenia wniosku chryzantem, niesprzedanych w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19.

W przypadku, gdy posiadacz chryzantem nie posiada numeru identyfikacyjnego nadanego w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności, wraz z wnioskiem o przyznanie pomocy składa wniosek o wpis do ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności.

Pomoc będzie udzielana posiadaczowi co najmniej 50 sztuk chryzantem doniczkowych w fazie pełnej dojrzałości przeznaczonych do sprzedaży według stanu na dzień złożenia wniosku lub 200 sztuk chryzantem ciętych w fazie pełnej dojrzałości przeznaczonych do sprzedaży według stanu na dzień złożenia wniosku. ARiMR chryzantemy cięte wycenił na 3 zł/sztuka. Kwiaty doniczkowe zostały wycenione na 20 zł/sztuka.

ARiMR teoretycznie powinna odebrać od sprzedawcy chryzantemy do dnia 16 listopada. Jeżeli tak się nie stanie, przedsiębiorca jest zobowiązany do oddania ich właściwemu podmiotowi zajmującemu się zbieraniem lub przetwarzaniem odpadów. Wypłata pieniędzy za chryzantemy ma nastąpić do dnia 31 grudnia 2020 r.

Darmowe kwiaty dla samorządów i organizacji pozarządowych

Ponadto ARiMR na swojej stronie internetowej zamieści informację o możliwości nieodpłatnego otrzymania chryzantem przez organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego lub inne instytucje publiczne, które będą mogły złożyć zgłoszenie o zamiarze odbioru chryzantem, wskazując liczbę i preferowane miejsce odbioru.

Zgłoszenie należy złożyć do 12 listopada 2020 r. do kierownika biura powiatowego Agencji właściwego ze względu na miejsce preferowanego odbioru chryzantem.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.