Skontrolowali stan techniczny autobusów komunikacji miejskiej. Nie jest dobrze

Skontrolowali autobusy miejskie w Lublinie | fot. WITD Lublin

W piątek funkcjonariusze z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz Komendy Miejskiej Policji w Lublinie skontrolowali stan autobusów komunikacji miejskiej w Lublinie. Ich stan pozostawia wiele do życzenia.

W piątkowej akcji wzięło udział ośmiu inspektorów WITD w Lublinie oraz ośmiu policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze sprawdzili stan techniczny 85 autobusów miejskich. Kontrole prowadzono na największych przystankach końcowych m.in. os. Poręba, os. Felin, ul. Paderewskiego, ul. Żeglarska.

Tego dnia funkcjonariusze zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych. – Pojazdy miały niesprawne układy: hamulcowy oraz paliwowy, wyciekały z nich płyny eksploatacyjne, miały uszkodzone opony czy zawieszenie w stanie nie pozwalającym na dalszą jazdę – informuje Paweł Gruszka z WITD Lublin.

Pięć dowodów rejestracyjnych zostało zatrzymanych z powodu nieszczelności układu pneumatycznego lub hamulcowego. W czterech pozostałych stwierdzono następujące rodzaje usterek: uszkodzenie opony osi przedniej, korozja punktów kotwiczenia elementów zawieszenia pojazdu,wyciek paliwa oraz nadmierna emisja spalin.

– Biorąc pod uwagę wyniki obecnych kontroli należy stwierdzić, iż na przestrzeni ostatnich lat stan techniczny autobusów poruszających się po Lublinie uległ znaczącej poprawie jednak nadal w tym zakresie jest jeszcze sporo do zrobienia – wyjaśnia Paweł Gruszka.

Wszyscy kierujący wykonujący przewóz komunikacji miejskiej byli trzeźwi.2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Niech wywalą w końcu te stare warczące i kopcące Jelcze ! Poza tym można puścić więcej trolejbusów

  2. ITS zapraszam do Chełma na kontrolę autobusów CLA, gwarantuje że wyrobicie tu normę zatrzymanych dowodów rejestracyjnych na cały kwartał.