Ważny temat? Prześlij newsa!

Skontrolowali stan techniczny autobusów komunikacji miejskiej. Nie jest dobrze

Spotted Lublin

W piątek funkcjonariusze z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz Komendy Miejskiej Policji w Lublinie skontrolowali stan autobusów komunikacji miejskiej w Lublinie. Ich stan pozostawia wiele do życzenia. W piątkowej akcji wzięło udział ośmiu inspektorów WITD w Lublinie oraz ośmiu policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze sprawdzili stan techniczny 85 autobusów miejskich. Kontrole prowadzono […]

Skontrolowali autobusy miejskie w Lublinie | fot. WITD Lublin

W piątek funkcjonariusze z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz Komendy Miejskiej Policji w Lublinie skontrolowali stan autobusów komunikacji miejskiej w Lublinie. Ich stan pozostawia wiele do życzenia.

W piątkowej akcji wzięło udział ośmiu inspektorów WITD w Lublinie oraz ośmiu policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze sprawdzili stan techniczny 85 autobusów miejskich. Kontrole prowadzono na największych przystankach końcowych m.in. os. Poręba, os. Felin, ul. Paderewskiego, ul. Żeglarska.

Tego dnia funkcjonariusze zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych. – Pojazdy miały niesprawne układy: hamulcowy oraz paliwowy, wyciekały z nich płyny eksploatacyjne, miały uszkodzone opony czy zawieszenie w stanie nie pozwalającym na dalszą jazdę – informuje Paweł Gruszka z WITD Lublin.

Pięć dowodów rejestracyjnych zostało zatrzymanych z powodu nieszczelności układu pneumatycznego lub hamulcowego. W czterech pozostałych stwierdzono następujące rodzaje usterek: uszkodzenie opony osi przedniej, korozja punktów kotwiczenia elementów zawieszenia pojazdu,wyciek paliwa oraz nadmierna emisja spalin.

– Biorąc pod uwagę wyniki obecnych kontroli należy stwierdzić, iż na przestrzeni ostatnich lat stan techniczny autobusów poruszających się po Lublinie uległ znaczącej poprawie jednak nadal w tym zakresie jest jeszcze sporo do zrobienia – wyjaśnia Paweł Gruszka.

Wszyscy kierujący wykonujący przewóz komunikacji miejskiej byli trzeźwi.

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

2 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
7 lat temu

ITS zapraszam do Chełma na kontrolę autobusów CLA, gwarantuje że wyrobicie tu normę zatrzymanych dowodów rejestracyjnych na cały kwartał.

Mike
7 lat temu

Niech wywalą w końcu te stare warczące i kopcące Jelcze ! Poza tym można puścić więcej trolejbusów

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check