Sklepy Wielka Sobota 2020. Jakie sklepy otwarte w Wielkanoc? Jak długo w Wielką Sobotę będą czynne Lidl i Biedronka?

biedronka sklep zakupy
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Wielkanoc 2020. Jakie sklepy będą otwarte w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia sklepów w Wielką Sobotę, Wielkanoc oraz Poniedziałek Wielkanocny. Do której będą czynne sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia sklepów LIDL, BIEDRONKA, ŻABKA, AUCHAN, KAUFLAND, TESCO w Wielką Sobotę, Wielkanoc oraz Poniedziałek Wielkanocny.

Święta Wielkanocne 2020 obchodzić będziemy 12 kwietnia. Ze względu na obecną sytuację związaną z epidemią koronawirusa w Polsce, te święta nie będą takie jak poprzednie. Tegoroczną Wielkanoc 2020 spędzimy odizolowani od rodziny. Nie wskazane jest podróżowanie i odwiedzanie swoich bliskich. Mając na celu dobro nasze i innych powinniśmy zostać w domu.

Jakie sklepy otwarte w Wielką Sobotę 2020?

W Wielką Sobotę nie obowiązuje zakaz handlu, jednak zgodnie z obowiązującą ustawą znaczna część sklepów będzie czynna krócej niż w normalne dni. Do godziny 13.00 zrobimy zakupy m.in. w Tesco, Kaufland, Auchan, Carrefour, do 13.30 – w sklepach Lidl, natomiast w Biedronce do 13:55.

Dłużej otwarte będą obiekty, w których ograniczenie handlu nie obowiązuje – m.in. piekarnie, cukiernie, lodziarnie, kwiaciarnie czy sklepy przy stacjach benzynowych. Dłużej czynne mogą być także mniejsze sklepy, w których za ladą stanie właściciel lub jego rodzina. Są to sklepy m.in. Żabka. Te będą czynne jak zwykle – do godz. 22 lub 23.

Cały czas obowiązuje limit liczby klientów, którzy mogą jednocześnie przebywać na terenie sklepu – od 1 kwietnia mogą to być po 3 osoby na każdą kasę. W praktyce oznacza to, że jeśli w sklepie jest np. 5 kas, to może tam przebywać 15 osób.

W godzinach 10-12 ze sklepów mogą korzystać tylko osoby powyżej 65 roku życia. Ponadto, klienci wchodzący na teren sklepu mają obowiązek założenia jednorazowych rękawiczek, które są dostępne przy wejściach do obiektów handlowych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Na zakupy tylko w rękawiczkach jednorazowych. Czy w sklepie musimy mieć własne rękawiczki?

Godziny otwarcia sklepów w Wielką Sobotę – Wielkanoc 2020:

  • Sklepy Wielkanoc 2020 – LIDL. W Wielką Sobotę sklepy sieci LIDL będą czynne do godz. 13.30.
  • Sklepy Wielkanoc 2020 – BIEDRONKA. W Wielką Sobotę sklepy sieci BIEDRONKA będą czynne do godz. 13.55.
  • Sklepy Wielkanoc 2020 – CARREFOUR. W Wielką Sobotę sklepy sieci CARREFOUR będą czynne do godziny 13.00.
  • Sklepy Wielkanoc 2020 – AUCHAN. W Wielką Sobotę sklepy sieci AUCHAN będą czynne do godziny 13.00.
  • Sklepy Wielkanoc 2020 – KAUFLAND. W Wielką Sobotę sklepy sieci KAUFLAND będą czynne do godziny 13.00.
  • Sklepy Wielkanoc 2020 – TESCO. W Wielką Sobotę sklepy sieci TESCO będą czynne do godziny 13.00
  • Sklepy Wielkanoc 2020 – NETTO. W Wielką Sobotę sklepy sieci NETTO będą czynne do godziny 13.00.
  • Sklepy Wielkanoc 2020 – ŻABKA. W Wielką Sobotę sklepy sieci Żabka mogą być otwarte do godziny 14.00. O szczegółowych godzinach pracy w okresie świątecznym decydują jednak franczyzobiorcy. Po godz. 14:00 decyzję o otwarciu sklepu Żabka podejmują przedsiębiorcy korzystający z wyłączeń zawartych w ustawie.

Wielkanoc i Lany Poniedziałek – godziny otwarcia sklepów

Niedziela Wielkanocna i Poniedziałek Wielkanocny (Lany Poniedziałek) to od 11 lat dni ustawowo wolne od pracy. Sklepy w te dni będą nieczynne. Oczywiście znajdą się wyjątki. Jeśli chodzi o dni świąteczne 12 i 13 kwietnia, to wtedy otwarte będą małe osiedlowe sklepy, w których za ladą może stanąć właściciel. Dostępne będą zapewne także sklepy sieci Żabka, które będą czynne w godzinach świątecznych 9.00 – 19.00 lub 11.00 – 21.00.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.