Sklepy otwarte 6 stycznia 2021 w święto Trzech Króli. Czy dziś są czynne sklepy?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. PKN Orlen

Święto Trzech Króli 2021 – otwarte sklepy 6 stycznia. Czy dziś zrobimy zakupy? Jakie sklepy są dzisiaj otwarte? Czy 6 stycznia to niedziela handlowa? Sklepy otwarte 6.01.2021.

Sklepy otwarte 6 stycznia 2021 – święto Trzech Króli

Dziś, 6 stycznia 2021 przypada święto Trzech Króli, czyli święto Objawienia Pańskiego. To dzień ustawowo wolny od pracy. Czy w takim razie tego dnia normalnie zrobimy zakupy w sklepach?

Zgodnie z ustawą o zakazie handlu 6 stycznia 2021 roku wszystkie duże sklepy są zamknięte. Tego dnia nie zrobimy zakupów w takich sklepach jak m.in. Biedronka, Lidl, Kaufland, Auchan, Carrefour, Selgros i Aldi.

Dziś zakupy zrobimy w sklepach osiedlowych, sklepach sieci Żabka lub na stacjach benzynowych.

Za nieprzestrzeganie zasad zakazu handlu przewidziane są surowe kary. Placówka może zostać ukarana mandatem w wysokości 1-5 tys. zł. Jeśli sprawa trafi do sądu, kara może wynieść nawet 100 tys. zł.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.