Sklepy czynne w Wielkanoc 2018. Gdzie zrobić zakupy w Wielką Sobotę?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik
PARTNER SERWISU

Wielka Sobota to ostatni dzień przed Wielkanocą, kiedy to będziemy mogli zrobić zakupy. Uwaga, tego dnia wszystkie sklepy będą czynne krócej niż zwykle. Jakie sklepy będą czynne w Wielkanoc i Lany Poniedziałek? Zobacz listę.

Wielka Sobota – godziny otwarcia sklepów

W Wielką Sobotę nie obowiązuje zakaz handlu, jednak zgodnie z obowiązującą od marca ustawą znaczna część sklepów będzie czynna krócej niż w poprzednich latach. Do godziny 13.00 zrobimy zakupy m.in. w Tesco, Kaufland, Auchan, Biedronka czy Carrefour, a do 12.30 – w sklepach Lidl.

Dłużej otwarte będą natomiast mniejsze sklepy, których w których ograniczenie handlu wedle nowej ustawy nie obowiązuje – m.in. piekarnie, cukiernie, lodziarnie, kwiaciarnie czy sklepy przy stacjach benzynowych. Dłużej czynne mogą być także mniejsze sklepy, w których za ladą stanie właściciel lub jego rodzina. Są to sklepy m.in. Żabka i FreshMarket. Te będą czynne jak zwykle – do godz. 22 lub 23.

Wielkanoc i Lany Poniedziałek – godziny otwarcia sklepów

Niedziela Wielkanocna i Poniedziałek Wielkanocny to od 9 lat dni ustawowo wolne od pracy. Sklepy będą nieczynne. Oczywiście znajdą się wyjątki. Jeśli chodzi o dni świąteczne 1 i 2 kwietnia, to wtedy otwarte będą małe osiedlowe sklepy, w których za ladą może stanąć właściciel. Dostępne będą zapewne także Żabka i Freshmarket. Sklepy tych sieci będą czynne w godzinach świątecznych 9.00 – 19.00 lub 11.00 – 21.00.

Szczegóły godzin działania sklepów w poszczególne dni świąteczne na kolejnych stronach.

NastępnaWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.