Sklepy czynne w Wielkanoc 2018. Gdzie zrobić zakupy w Wielką Sobotę?

sklep handel niedziela market zakupy auchan
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Wielka Sobota to ostatni dzień przed Wielkanocą, kiedy to będziemy mogli zrobić zakupy. Uwaga, tego dnia wszystkie sklepy będą czynne krócej niż zwykle. Jakie sklepy będą czynne w Wielkanoc i Lany Poniedziałek? Zobacz listę.

Wielka Sobota – godziny otwarcia sklepów

W Wielką Sobotę nie obowiązuje zakaz handlu, jednak zgodnie z obowiązującą od marca ustawą znaczna część sklepów będzie czynna krócej niż w poprzednich latach. Do godziny 13.00 zrobimy zakupy m.in. w Tesco, Kaufland, Auchan, Biedronka czy Carrefour, a do 12.30 – w sklepach Lidl.

Dłużej otwarte będą natomiast mniejsze sklepy, których w których ograniczenie handlu wedle nowej ustawy nie obowiązuje – m.in. piekarnie, cukiernie, lodziarnie, kwiaciarnie czy sklepy przy stacjach benzynowych. Dłużej czynne mogą być także mniejsze sklepy, w których za ladą stanie właściciel lub jego rodzina. Są to sklepy m.in. Żabka i FreshMarket. Te będą czynne jak zwykle – do godz. 22 lub 23.

Wielkanoc i Lany Poniedziałek – godziny otwarcia sklepów

Niedziela Wielkanocna i Poniedziałek Wielkanocny to od 9 lat dni ustawowo wolne od pracy. Sklepy będą nieczynne. Oczywiście znajdą się wyjątki. Jeśli chodzi o dni świąteczne 1 i 2 kwietnia, to wtedy otwarte będą małe osiedlowe sklepy, w których za ladą może stanąć właściciel. Dostępne będą zapewne także Żabka i Freshmarket. Sklepy tych sieci będą czynne w godzinach świątecznych 9.00 – 19.00 lub 11.00 – 21.00.

Szczegóły godzin działania sklepów w poszczególne dni świąteczne na kolejnych stronach.

Następna

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.