Najnowsze ogłoszenia (spoty)
Wybrałeś już kierunek studiów, a może dopiero zastanawiasz się, co studiować? Niektóre kierunki otwierają Ci drzwi do naprawdę wielu miejsc pracy. Zobacz, gdzie możesz w przyszłości znaleźć zatrudnienie po konkretnym kierunku.
Listę potencjalnych miejsc pracy i możliwości ustaliliśmy na podstawie oferty Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Prześledziliśmy poszczególne kierunki studiów i możliwe miejsca zatrudnienia. Przy każdym kierunku znajduje się informacja na temat charakteru studiów na tej uczelni (stacjonarne czy niestacjonarne).
Socjologia – stacjonarne/niestacjonarne
Magistrowie socjologii mają przed sobą naprawdę szerokie możliwości. Mogą pracować przede wszystkim w instytucjach oraz firmach badawczych zajmujących się zarządzaniem zasobami ludzkimi. Jednakże bardzo często znajdują zatrudnienie również w instytucjach rządowych oraz w mediach. Co ciekawe, socjologie zazwyczaj nie mają problemu ze znalezieniem pracy i po skończeniu studiów zajmuje im to maksymalnie pół roku. Popyt na socjologów notuje się nie tylko w Polsce, ale też np. w Niemczech i w Wielkiej Brytanii, a to sprawia, że wielu absolwentów tego kierunku decyduje się na podjęcie pracy za granicą.
Finanse i rachunkowość – stacjonarne
Absolwenci finansów i rachunkowości znajdują pracę przede wszystkim w bankach oraz instytucjach rządowych i pozarządowych. Bardzo często wybierają etat doradcy finansowego, agenta ubezpieczeniowego, księgowego, doradcy podatkowego czy specjalisty od auditingu. Rynek finansowy cały czas potrzebuje specjalistów z dyplomem magistra finansów i zarządzania, dlatego na oferty pracy z pewnością nie można narzekać. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że płace i możliwości rozwoju są w tym sektorze bardzo wysokie.
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna – stacjonarne/niestacjonarne
Dziennikarstwo kusi wielu młodych ludzi, dlatego że kojarzy się nierozerwalnie z mediami i potęgą, jakie te za sobą niosą. Dlatego też nie dziwi fakt, że jest to obecnie jeden z częściej wybieranych kierunków. Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej może znaleźć zatrudnienie w prasie drukowanej, w redakcji portalu internetowego, w radio lub w telewizji. Możesz pracować na stanowisku spikera czy prezentera telewizyjnego, ale też jako korespondent prasowy lub jeden z pracowników newsroomu.
Gospodarka przestrzenna – stacjonarne/niestacjonarne
Po gospodarce przestrzennej możesz pracować w biurach wykonujących plany zagospodarowania przestrzennego, bądź w firmach zajmujących się doradztwem rolno-środowiskowym. Absolwenci gospodarki przestrzennej często znajdują zatrudnienie również w urzędach miejskich, agencjach rozwoju regionalnego lub przedsiębiorstwach gospodarki komunalnej bądź w dużych firmach przemysłowych i handlowych.
Architektura
Wybór architektury wiąże się z dużymi możliwościami. Są to możliwości nie tylko w wyborze miejsca zatrudnienia, ale także w negocjowaniu pensji, która w przypadku architektów jest jedną z najwyższych spośród wszystkich zawodów. Inżynier po architekturze znajdzie zatrudnienie na stanowisku architekta lub asystenta w biurze projektowym. Może pracować zarówno w prywatnych firmach, jak i w instytucjach rządowych. Architekci często otwierają też własne działalności gospodarcze lub wyjeżdżają do pracy za granicę, gdzie pensje są znacznie wyższe niż w Polsce.
Transport – stacjonarne
Wybierając transport, możesz liczyć na zatrudnienie w firmie spedycyjnej jako logistyk lub spedytor. Specjaliści ds. transportu często zatrudniani są też w jednostkach organizacyjnych ruchu drogowego bądź w jednostkach eksploatacyjnych transportu lotniczego, szynowego i samochodowego. Warto w tym miejscu zauważyć, że deficyt pracowników w branży transportowej wynosi ok. 27%, tak więc absolwentom tego kierunku otwiera to wiele drzwi. Znalezienie pracy w branży transportowej jest stosunkowo łatwe, a ponadto pracownik startuje z dość wysoką – jak na nasze realia – pensją.
Praca socjalna – stacjonarne/niestacjonarne
Po skończeniu kierunku, jakim jest praca socjalna, młody magister może szukać zatrudnienia przede wszystkim w ośrodkach pomocy społecznej, ośrodkach wsparcia, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, zakładach karnych i wszędzie tam, gdzie świadczone są usługi opieki. Kierunek ten jest bardzo rozwojowy, dlatego że przez cały czas notuje się deficyt pracowników w tej branży, co spowodowane jest zarówno rosnącym zapotrzebowaniem, jak i wyjazdami do pracy w innych krajach.
Lingwistyka stosowana – stacjonarne/niestacjonarne
Absolwent lingwistyki stosowanej znajdzie zatrudnienie w biurze tłumaczeń, w branży turystycznej, w prasie i w wydawnictwie, w międzynarodowej korporacji i różnych instytucjach, w których wymagana jest zaawansowana znajomość języków obcych. Kierunek ten daje naprawdę duże możliwości, dlatego że tak naprawdę nie ogranicza młodego człowieka do żadnej branży. Znajomość języków obcych jest dzisiaj wysoką walutą przetargową na całym świecie i we wszystkich branżach.
Dobre studia to podstawa rozwoju Twojej kariery zawodowej. Wybierając jeden z proponowanych kierunków w Lublinie, zyskujesz pewność doskonałego przygotowania do zadań wykonywanych w przyszłej pracy. Zobacz szczegóły dotyczące rekrutacji na nowy rok akademicki i wybierz swoje idealne studia.
Partnerem publikacji jest Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
Wybrane dla Ciebie: Studia dzienne czy zaoczne? Poznaj zasadnicze różnice i wykorzystaj je na swoją korzyść!
Ważny temat? Prześlij newsa!
Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.
Bądź na bieżąco z Lublinem!
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!
Dodaj opinię