SKENDE Shopping. Wiemy, kiedy otwarcie centrum handlowego IKEA Centres w Lublinie

DX7B0761

SKENDE Shopping – to oficjalna nazwa nowego centrum handlowego budowanego przez IKEA Centres w Lublinie. Otwarcie zaplanowano na listopad tego roku.

 

Nazwa skende nawiązuje w bezpośredni sposób do Skandynawii, skąd pochodzi IKEA. Słowo skende wywodzi się oryginalnie ze szwedzkiego słowa sken oznaczającego światło, blask. Jest to jedna z głównych cech, z którą utożsamiany jest skandynawski design – pełen prostych form, naturalnych materiałów i jasnych przestrzeni. Takie ma być też centrum SKENDE Shopping.

 

– SKENDE Shopping zaprojektowano w skandynawskim stylu opierającym się na zachowaniu prostoty w architekturze i wykorzystaniu naturalnych elementów, takich jak drewno. Dzięki temu nasze centrum handlowe jest nowoczesnym i dobrze zaprojektowanym miejscem, w którym przyjemnie będzie można robić zakupy i spędzać czas z rodziną czy przyjaciółmi – mówi Jacek Garbaczewski, Dyrektor SKENDE Shopping.

 

Nowi najemcy

Blisko 80 proc. powierzchni handlowej jest już zajęte. Centrum podpisało w ostatnich tygodniach nowe umowy z kolejnymi najemcami. Do dotychczasowego grona sklepów dołączyły marki Carry, CCC, Pepco i Wojas.

 

Oprócz sklepu IKEA, w Skende znajdą się takie m.in. pierwszy w Lublinie Intermarché, Euro RTV AGD, Black Red White, VOX, H&M, Martes Sport, Rossmann, Vox Meble, Selene i Świat Książki. W sumie w Skende wprowadzi się prawie 70 najemców.

 

Skende Shopping wraz z sąsiadującym sklepem IKEA będzie miało w sumie 57,5 tys. mkw. powierzchni handlowej. Na terenie centrum znajdzie się wiele punktów przyjaznych rodzinom, miejsc wspólnego odpoczynku i zabaw dla dzieci. Do dyspozycji klientów zostanie oddany parking na 2000 samochodów.

 

Przypomnijmy, że w najbliższą środę (23 sierpnia) otwiera się sklep IKEA. Czytaj więcej – Otwarcie sklepu Ikea w Lublinie

 

Otwarcie Skende Shopping zaplanowane jest w listopadzie tego roku.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ciagle te same sklepy O.o setne CCC milionowy H&M… Czemu nie powstanie coś zupełnie nowego?

  2. Kolejna świątynia konsumpcji. Już się nie mogę doczekać, bo nie miałam gdzie pieniędzy wydać.