Skatował psa. Połamał mu kręgosłup, strzelał z wiatrówki i bił tępym narzędziem

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shuttterstock

Nie udało się uratować skatowanego psa, którego znaleziono w szopie, na prywatnej posesji. Leżał na ziemi, nie był w stanie się podnieść. Miał złamany kręgosłup, krwiaki i śrut w ciele.

Ludzkie okrucieństwo wobec zwierząt nie zna granic. Świadczy o tym między innymi bestialskie skatowanie psa, do którego doszło w poniedziałek wieczorem w miejscowości Siedlisko (województwo lubuskie).

Na terenie prywatnej posesji, w szopie znaleziono pobitego, nie mogącego podnieść się psa. Osoba, która znalazła skatowanego psiaka powiadomiła o tym inspektorów z OTOZ Animals w Zielonej Górze.

Piesek walczył o życie w klinice w Gorzowie Wielkopolskim. Został tam przetransportowany przeze OTOZ zaraz po tym, jak znaleziono go w szopie. Najprawdopodobniej schronił się tam przed oprawcą lub szukał schronienia, albo pomocy

„Cały pyszczek w krwiakach, wygięty, bez czucia w tylnych łapach. Po pierwszych badaniach wiemy, że ma złamany kręgosłup. Nie wiemy czy jest uszkodzony rdzeń. W ciele znajduje się też śrut. Ktoś do tego psa również strzelał” – informuje OTOZ w Zielonej Górze.

Weterynarze wykluczyli wypadek z udziałem samochody czy pogryzienie przez innego psa. – „Psiak został pobity za pomocą tępego narzędzia. Stan psa jest wynikiem katowania go przez człowieka” – wyjaśniają.

Pies miał przejść operację kręgosłupa, a potem czekać go miała kilkumiesięczna rehabilitacja. Ale nie doczekał jej. – „Miał pęknięty również żołądek, nie da się więcej niż zrobić… Nie mogliśmy mu pomóc” – informują kliniki.

Udało się odnaleźć właścicielkę psa. Ta jednak nie wiedziała co dzieję się z jej psem, bo go nie było od kilku dni. Sprawa została zgłoszona na policję, która poszukuje oprawcy.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Bestia!!!!dopoki prawo nie bedzie surowe fla takich ludzi doputy bandyci beda robic co chca….niewinne psiątko tak bardzo cierpiało…jesli krzywdzi niewinne zwierzę skrzywdzi i dziecko!