Skatepark w Lublinie dopiero w 2018 r. Dobiegają końca prace projektowe

courtice skatepark cover1
Zdjęcie ilustracji: http://ontarioskateparks.com

Dopiero latem 2018 r. może być zrealizowany skatepark przy Rusałce w Lublinie. Dobiegają końca prace projektowe, które połączą rozwiązania różnych środowisk.

Budowa skateparku ma powstać w ramach zwycięskiego projektu D-31, który zdobył 4250 głosów, w ramach drugiej edycji budżetu obywatelskiego Lublina. To jeden z pechowych projektów, który nie został jeszcze zrealizowany. Nasuwa się pytanie: dlaczego?

Początkowo poszło o jedną z działek miasta, która miała podlegać zwrotowi. – Dlatego nie było zgody na realizację inwestycji w tym miejscu – informuje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. Po dłuższych poszukiwaniach nie udało znaleźć się lepszej lokalizacji. Ostatecznie obiekt powstanie przy Rusałce, ale na innych działkach niż pierwotnie planowano

– Za projekt odpowiada krakowska pracownia Modus – informuje Krzyżanowska. Biuro z Krakowa ma już doświadczenie w tego typu obiektach. Odpowiada za projekt m.in. skateparku w Rzeszowie.

Projektanci mieli czas do końca sierpnia, jednak Ratusz przedłużył im czas do końca bieżącego roku. – Trudności projektanta polegają na konieczności pogodzenia oczekiwań i rozwiązań każdego ze środowisk, niekiedy wzajemnie się wykluczających. Zgodnie z założeniem do końca roku projekt ma być gotowy – informuje Joanna Bobowska z lubelskiego ratusza.

Na początku 2018 roku Ratusz ma ogłosić przetarg na realizację inwestycji. Na zwycięski projekt zarezerwowano kwotę 1 400 000 złotych. – Konkretny zakres prac i koszt inwestycji wskaże dokumentacja projektowa, niezbędna do opracowania kosztorysów inwestorskich – dodaje Bobowska.

Skatepark ma być miejscem rozwoju pasji mieszkańców uprawiających sporty ekstremalne takie jak jazda na deskorolce, rolkach, rowerach typu BMX oraz hulajnogach. Obecnie w Lublinie nie ma miejsca gdzie ci ludzie mogliby się w pełni rozwijać.

– Lublin jest obecnie jedynym miastem wojewódzkim bez odpowiednio przygotowanego tego typu obiektu, dlatego tak ważne jest, aby on powstał – mówią pomysłodawcy zwycięskiego projektu

Skatepark byłby w pełni oświetlony, aby umożliwić korzystanie z niego w godzinach wieczornych. Dodatkowo obok skateparku powstałoby profesjonalne boisko do streetballu, czyli ulicznego rodzaju koszykówki

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.