Siłownie i kluby fitness otwarte w maju

siłownia kobieta fitness
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Pod koniec maja siłownie i kluby fitness będą mogły wznowić działalność po ponad półrocznej przerwie. Te obiekty będą musiały funkcjonować w ścisłym reżimie sanitarnym.

Otwarcie siłowni i klubów fitness w maju

Przypomnijmy, że kluby fitness i siłownie decyzją rządu zostały zamknięte 17 października 2020 r. ze względu na wprowadzenie nowych obostrzeń dotyczących drugiej fali koronawirusa. Od tamtego czasu z tych obiektów mogły korzystać tylko osoby będące członkami związków w sportach olimpijskich.

Siłownie – kiedy zostaną otwarte?

W środę rząd ogłosił, że w maju siłownie i kluby fitness będą mogły wznowić swoją działalność. Dokładna data otwarcia siłowni i klubów fitness została wyznaczona na sobotę, 29 maja. Obiekty będą musiały funkcjonować w ścisłym reżimie sanitarnym tzn. 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

Wcześniej, bo od 1 maja na świeżym powietrzu trenować będzie mogło 50 osób, zostaną też otwarte kryte obiekty sportowe dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży oraz baseny (więcej TUTAJ). Od 15 maja zostaną wpuszczeni kibice na trybuny.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.