Siarczysty mróz, a wraz z nim smog. Sytuacja pogarsza się z godziny na godzinę

smog jakość powietrza lublin dziesiąta
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Nie mamy dobrych wiadomości. Z godziny na godzinę pogarsza się jakość powietrza w Lublinie. Siarczysty mróz i brak wiatru przyczyniły się do powstania smogu.

Jakość powietrza w Lublinie. Co pokazują czujniki na ulicach w Lublinie? O ile są przekroczone normy? Poniżej podajemy dane dla PM2.5 (norma CAQI 25 µg/m3) – to zanieczyszczenia powietrza o średnicy 2,5 mikrometra (jedna tysięczna milimetra) lub mniej oraz PM10, czyli cząsteczek o średnicy mniejszej niż 10 mikrometrów (norma 50 µg/m3).

Fatalna jakość powietrza w Lublinie – normy PM2.5 i PM10 przekroczone

Fatalna jakoś powietrza w Lublinie. Najgorzej (stan na godz. 19:00) wyglądają odczyty w okolicach stacji przy ul. Wolskiej, gdzie stężenie pyłów PM10 sięga 532%, zaś PM2.5 aż 754%. Podobnie wysokie liczby utrzymują się także przy ulicy Obywatelskiej (PM10 – 159% i PM2.5 – 316%) oraz Wojciechowskiej (PM10 – 289% i PM2.5 – 338%).

Stan odczytów – aktualizowany

Dane pomiarowe z ul. Obywatelskiej

Dane pomiarowe z ul. Wolskiej

Dane pomiarowe z ul. Wojciechowskiej

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.