Seryjny podpalacz samochodów zatrzymany. W ubiegłym roku wyszedł z zakładu karnego

pożar spalony samochód ogień płomienie
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Policjanci zatrzymali sprawcę podpaleń dziewięciu aut, do których doszło od początku maja na terenie Lublina. Jak się okazuje, w ubiegłym roku wyszedł z zakładu karnego.

Zatrzymanie seryjnego podpalacza aut to efekt pracy policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Mundurowi od pierwszego zgłoszenia dotyczącego podpalenia aut skrupulatnie zbierali materiał dowody, analizowali wszystkie informacje i zabezpieczone ślady, by jak najszybciej ustalić sprawcę” – mówi Renata Laszczka-Rusek, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Na początku tego tygodnia doszło do przełomu w sprawie. Wczoraj policjanci zlokalizowali podpalacza na ul. Kunickiego i zatrzymali

To 44-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. W ubiegłym roku wyszedł z zakładu karnego, gdzie odsiadywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu” – dodaje Renata Laszczka-Rusek.

Z ustaleń policjantów wynika, że 44-latek podpalił 9 zaparkowanych na ulicach Lublina aut. Do pierwszych podpaleń doszło 3 maja, kolejne auta spłonęły 16 maja. Do zdarzeń doszło przy ul. Jaczewskiego, Hirszfelda, Gorczańskiej, Zakopiańskiej i przy ul. Harnasie. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę blisko 200 tys. zł.

Dzisiaj 44 latek doprowadzony zostanie do prokuratury. Policjanci wnioskować będą o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu. Eryk B. za popełnione przestępstwa opowiadał będzie w warunkach tzw. recydywy.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.