Serial wojenny kręcony w Lublinie od marca w telewizji

Wojenne dziewczyny. Serial kręcony w Lublinie
fot. UM Lublin

Nie „Morowe Panny”, lecz „Wojenne dziewczyny”. Serial kręcony w Lublinie od marca będzie emitowany w telewizji publicznej TVP 1.

 

Jest już termin początku emisji serialu  „Wojennych dziewczyn”, który znamy pod roboczym tytułem „Morowe panny” i był kręcony zeszłego lata w Lublinie.

 

W Lublinie kręcą serial Morowe Panny. Lublin jak dawna Warszawa

 

Premierowy odcinek zobaczymy w TVP1 – 5 marca 2017 roku o godzinie 20.25. Reżyserem serialu jest Michał Rogalski, a scenariusz napisał Marek Kreutz. 80 procent zdjęć powstawało w Lublinie, pozostałe w Warszawie i Piasecznie.

 

Główne bohaterki historii to Marysia – córka bogatego żydowskiego przemysłowca z Łodzi, Irka – wywodząca się z polskiej inteligencji i Ewka o swawolnej moralności, w te postacie wcieliły się: Aleksandra Pisula, Marta Mazurek i Vanessa Aleksander. Oprócz nich na ekranie zobaczymy również Józefa Pawłowskiego, Michała Czerneckiego i Danutę Stenkę.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.