Seria alarmów bombowych w szkołach i przedszkolach

straż pożarna wóz strażacki
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Co najmniej 23 szkoły i przedszkola z powiatu lubelskiego otrzymało w piątek maile z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym. Wszystkie zgłoszenia sprawdzają policjanci. W jednym przypadku zarządzono ewakuację obiektu.

Alarm bombowy w szkołach 11.03.2022

Tylko dziś (11.03) po pogróżki dotyczące możliwej detonacji bomby trafiły na skrzynki elektroniczne do 23 szkół i przedszkoli w powiecie lubelskim, z czego większość pochodziła z Lublina. Funkcjonariusze nie ujawniają, w które szkoły otrzymały takie informacje.

Wiadomo, że w Lublinie taka wiadomość wpłynęła na pewno szkoły podstawowej nr 50 przy ul. Roztocze, bo taką informację przekazał nam jeden z rodziców. Jak przekazała nam policja, zgłoszenia o podłożonych bombach wpłynęły o różnych godzinach. W jednym przypadku zarządzono ewakuację szkoły.

We wszystkich szkołach, gdzie ogłoszono alarm bombowy są funkcjonariusze.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.