Segregacja odpadów w Lublinie. Przygotowali ulotki informacyjne dla osób niewidomych i słabowidzących

ulotki segregacja niewidzacy 1
Ulotki dla osób niewidomych o zasadach segregacji odpadów | materiały prasowe UM Lublin

Urząd miasta Lublin przygotował ulotki dedykowane osobom niewidomym i słabowidzącym. Ulotki posiadają informacje o zasadach segregacji odpadów napisane w alfabecie braille’a.

W ramach realizowanej kampanii informacyjnej dotyczącej zasad segregacji odpadów, po wysłuchaniu sugestii środowisk osób niewidzących i słabowidzących, Wydział Ochrony Środowiska opracował specjalną ulotkę, która pomoże w prawidłowym segregowaniu odpadów osobom niewidzącym lub słabowidzącym.

Zależy nam, aby wszyscy mieszkańcy Lublina mieli równe szanse w dostępie do ważnych z punktu widzenia ochrony środowiska, ale także codziennego życia, informacji” – wyjaśnia Olga Mazurek-Podleśna z biura prasowego lubelskiego ratusza.

W miesiącu czerwcu opracowane materiały zostały przekazane do Polskiego Związku Niewidomych i Fundacji Szansa dla Niewidomych. Ulotki zastaną także przekazane do Centrum Adaptacji Materiałów Dydaktycznych oraz pełnomocnikom ds. osób niepełnosprawnych Politechniki Lubelskiej, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Osoby zainteresowane, a także np. spółdzielnie czy wspólnoty mieszkaniowe, mogą ulotki takie pobrać w sekretariacie Wydziału Ochrony Środowiska ul. Zana 38 oraz w Wydziale ds. Osób Niepełnosprawnych przy ul. Diamentowej 2.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.