Samolot ze spadochroniarzami uderzył w płytę lotniska pod Lublinem. Zobacz zdjęcia z akcji

Samolot ze spadochroniarzami uderzył w płytę lotniska pod Lublinem
Samolot ze spadochroniarzami uderzył w płytę lotniska pod Lublinem | fot. KWP Lublin

To wszystko na szczęście nie wydarzyło się naprawdę, ale tak wyglądał scenariusz ćwiczeń, które przeprowadzono w środę na lotnisku w Radawcu koło Lublina.

Samolot uderzył w płytę lotniska

Podczas podchodzenia samolotu do lądowania na lotnisku w Radawcu dochodzi do katastrofy lotniczej. Statek powietrzny ulega wypadkowi po zderzeniu z płytą lotniska. W środku znajduje się pilot i spadochroniarze. Do działań natychmiast zostają zadysponowani policjanci, strażacy i ratownicy medyczni.

Strażacy z pobliskiej OSP podejmują ewakuację osób poszkodowanych przy jednoczesnym zabezpieczeniu zbiorników z paliwem. Przybyli na miejsce policjanci zabezpieczają miejsce. Na miejsce przybywa załoga pogotowia ratunkowego, która przejmuje od ratowników OSP poszkodowanych w wypadku.

Kolejne patrole policji zabezpieczają drożność dróg dojazdowych do miejsca zdarzenia. Poszkodowani zostają przewiezieni do szpitali. Po zakończeniu czynności ratowniczo – gaśniczych wrak samolotu zostaje przekazany policjantom uczestniczącym w zabezpieczeniu. Funkcjonariusze zabezpieczają teren taśmą ostrzegawczą, grupa zdarzeniowa rozpoczyna czynności procesowe.

To wszystko na szczęście nie wydarzyło się naprawdę, ale tak wyglądał scenariusz ćwiczeń, które przeprowadzono w środę (19.10) na lotnisku trawiastym w Radawcu koło Lublina. Chodzi o to, żeby przećwiczyć wszystkie procedury obowiązujące przy tego typu zdarzeniach, sprawdzić sprzęt i sprawność współdziałania wszystkich służb ratowniczych.

Samolot ze spadochroniarzami uderzył w płytę lotniska pod Lublinem
Samolot ze spadochroniarzami uderzył w płytę lotniska pod Lublinem
Samolot ze spadochroniarzami uderzył w płytę lotniska pod Lublinem

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.