Tajemniczy samolot nad Lublinem
W sobotę, 12 kwietnia, nad Lublinem pojawił się samolot Piper PA-31-350 Chieftain, który wystartował z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Już po kilkudziesięciu minutach znalazł się nad naszym regionem, wykonując przez kolejne kilka godzin równoległe, krótkie przeloty. Na mapie Flightradar24 utworzyło to nietypowy wzór, który od razu przyciągnął uwagę obserwatorów.
Maszyna należy do firmy MGGP Aero, specjalizującej się w wykonywaniu zdjęć lotniczych. Piper PA-31-350 Chieftain to lekki, dwusilnikowy samolot pasażersko-transportowy produkowany przez amerykańską firmę Piper Aircraft. Wyposażony w dwa silniki turbośmigłowe Lycoming TIO-540, osiąga prędkość przelotową około 370 km/h i zasięg ponad 1400 kilometrów. W zależności od konfiguracji może pomieścić od sześciu do dziewięciu pasażerów.
To najlepszy moment na realizację zdjęć. Możliwe jest uchwycenie wszystkich elementów infrastruktury, które od wiosny do jesieni przysłonięte są koronami drzew lub roślinnością niską.
Ważny temat? Prześlij newsa!
Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.
Bądź na bieżąco z Lublinem!
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!
Dodaj opinię