Samochód na wynajem – kiedy warto skorzystać?

Materiał prasowy

Samochód można wynająć – o tym pamiętamy przede wszystkim wtedy, kiedy podróżujemy po świecie dla własnej satysfakcji lub w ramach obowiązków służbowych. Jednak samochód można też wynająć po kolizji i wypadku i to bez kaucji oraz opłat za jego użytkowanie.

Życie bez samochodu? Niemożliwe!

Każdy kierowca, który na co dzień porusza się autem, bo dojeżdża do pracy, wozi dzieci do szkoły, musi zrobić zakupy, bez samochodu czuje się jak bez ręki. Po wypadku lub kolizji, kiedy auto czeka najpierw na osobę, która oszacuje szkodę, później na części i naprawę, mija nawet kilka dni lub tygodni. W tym czasie auto można otrzymać z wypożyczalni. Poszkodowanemu bowiem przysługuje prawo do zwrotu kosztów za pojazd zastępczy, niezależnie od tego, czy auto wykorzystywane jest prywatnie, czy służbowo. Co więcej, nie trzeba nawet pytać firmy ubezpieczeniowej o zgodę, a wszelkie formalności można zlecić wypożyczalni, która specjalizuje się w takich sprawach. Jako przykład takiej firmy podać można wypożyczalnię Oscar w Lublinie http://zastepcze.lublin.pl/.

Na jak długo i jakie auto można wypożyczyć?

Zwrot kosztów związanych z wynajęciem samochodu przysługuje także osobom, które korzystają z pojazdu w celach prywatnych, nawet wtedy, kiedy mają dostęp do komunikacji miejskiej. Oczywiście w przypadku wypożyczania auta z OC sprawcy wypadku lub kolizji nie można liczyć na wielomiesięczne korzystanie z takiego pojazdu. Należy się on tylko na czas naprawy, czyli od momentu, kiedy doszło do kolizji lub od chwili, kiedy auto trafiło do warsztatu, do dnia, kiedy można je odebrać po naprawie. W przypadku stwierdzonej szkody całkowitej można korzystać z samochodu z wypożyczalni do dnia, w którym poszkodowany otrzyma wypłatę odszkodowania lub kupi kolejny samochód. Nie można tego jednak przedłużać, bo firmy ubezpieczeniowe są wyczulone na opieszałość i przeciąganie wszelkich formalności oraz napraw.

Jaki samochód zastępczy można wynająć?

Każdy poszkodowany, który chce wynająć auto na koszt ubezpieczyciela, może wybrać tylko takie auto, które jest tej samej klasy, jak auto uszkodzone. To oznacza, że osoba, która jeździła kompaktem, nie wyjedzie w wypożyczalni limuzyną. Stawka za wypożyczenie auta nie może być zawyżona. Jeśli klient wybierze wypożyczalnię, która w tej kwestii ma duże doświadczenie, na pewno wszelkie formalności i wątpliwości zostaną załatwione i rozwiane przez pracowników, a rozliczenie odbędzie się bezpośrednio na linii wypożyczalnia – firma ubezpieczeniowa. 

Auto zastępcze bez gotówki i kaucji?

Dla wielu kierowców wynajęcie samochodu oznacza spore straty finansowe. Nie każdy ma też środki na koncie, które umożliwiają zapłacenie kaucji i opłacenie wynajmu z góry. Trudno też przewidzieć, jak bardzo firma ubezpieczeniowa będzie próbowała “wymigać się” od wzięcia kosztów na siebie, dlatego wypożyczalnie same załatwiają wszelkie formalności. Klient nie płaci ani kaucji, ani nie jest obciążony kwotą za wynajęcie pojazdu. To pozwala na zachowanie spokoju i na bezstresową jazdę wynajętym pojazdem.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.