Salmonella w jajkach ze Stokrotki. Sprawdź, czy masz je w domu!

jajka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Jajka ściółkowe dostępne w sklepach sieci Stokrotka zostały wycofane ze sprzedaży. W jednej z partii produktu stwierdzono salmonellę, co może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów.

„W wyniku urzędowej kontroli i badania laboratoryjnego przeprowadzonego przez Państwową Inspekcję Sanitarną wykryto obecność bakterii Salmonella spp. w jednej partii, zarówno na powierzchni skorupek oraz w treści jaj” – czytamy w komunikacie GIS.

Szczegóły dotyczące wycofanego produktu:

Produkt: Jaja kurze ściółkowe.

Kod na skorupkach jaj: 2PL 14131317

Nr partii: 21.12.2020.O8

Termin przydatności do spożycia: 21.12.2020 r.

Producent: Polskie Fermy Grupa Producentów Sp. z o.o., Włostowa 109 D, 48-317 Korfantów

Dystrybucja w sieci handlowej: Stokrotka

Konsumenci, którzy zakupili produkt z wymienionych partii w jednym ze sklepów Stokrotka, mogą dokonać zwrotu w najbliższym sklepie sieci. Wszystkim klientom, którzy zwrócą produkt lub jego część wraz z opakowaniem (konieczne do identyfikacji partii produktu) zostanie zwrócony koszt nabycia produktu.

Nie należy spożywać jaj, szczególnie na surowo, o numerze partii wskazanych w komunikacie z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami.

jaja ściółkowe polskie fermy stokrotka
Wycofana partia jaj ściółkowych ze sprzedaży w sklepach Stokrotka

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.