S19. Kierowcy jeżdżą już po obwodnicy Janowa Lubelskiego

Obwodnica Janowa Lubelskiego S19
Obwodnica Janowa Lubelskiego S19 | fot. GDDKiA

Kierowcy korzystają już z obwodnicy Janowa Lubelskiego w ciągu drogi ekspresowej S19. Ze względu na prowadzone prace budowlane obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu i ograniczenie prędkości do 90 km/h.

S19 obwodnica Janowa Lubelskiego

Ruch odbywa się po jezdniach głównych wybudowanej drogi ekspresowej S19. Kierowcy korzystają z dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. Od strony Rzeszowa wjeżdżają na S19 przez węzeł drogowy Lasy Janowskie, a od strony Lublina przez tymczasowy objazd łączący istniejącą drogę krajową nr 19 z nowo wybudowanym odcinkiem drogi ekspresowej.

Jest to ok. 8-kilometrowy odcinek przyszłej trasy Via Carpatia. Dzięki wprowadzonej organizacji ruchu wykonawca tego odcinka konsorcjum firm Strabag i Strabag Infrastruktura Południe będzie mógł dokończyć prace związane m.in. z przebudową „starej” drogi krajowej nr 19.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Otwarty jest odcinek od Janowa Lubelskiego do Łążka. Obwodnica nadal jest zamknięta…