Rzecznik Praw Pacjenta zajął się śmiercią 4-miesięcznego Filipa z Chełma

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Rzecznik Praw Pacjenta zajmuje się sprawą śmierci 4-miesięcznego Filipka z Chełma. „Rzecznik Praw Pacjenta wszczął postępowania wyjaśniające w sprawie” – informuje biuro prasowe RPP.

Oprócz prokuratury śmiercią 4-miesięcznego Filipa z Chełma zajął się Rzecznik Praw Pacjenta. Chodzi o sytuację z ubiegłego tygodnia, kiedy chłopiec zmarł pomimo udzielonej pomocy przez załogę pogotowia ratunkowego i personel szpitala w Chełmie.

Dyrektor szpital prosi o „nie ferowanie wyroku przed zakończeniem postępowania prokuratury, które ma na celu wskazanie przyczyny zgonu 4-miesięcznego chłopca”. TUTAJ przeczytasz cały komentarz szpitala.

– „Przedmiotem postępowania są okoliczności udzielania dziecku świadczeń zdrowotnych przez Szpital w Chełmie. Zakres postępowania obejmuje prawo pacjenta do świadczeń zdrowotnych udzielanych z należytą starannością” – mówi Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta.

Czy można było zapobiec tragedii? – „Na chwilę obecną Rzecznik Praw Pacjenta oczekuje na wyjaśnienia szpitala oraz na dokumentację medyczną dziecka. Po analizie tego materiału dowodowego podjęte zostaną dalsze kroki w sprawie” – wyjaśnia biuro prasowe Rzecznik Praw Pacjenta.

Postępowanie prowadzone przez prokuraturę jest w kierunku narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka. Kodeks Karny przewiduje za to do 5 lat wiezienia.

Przeczytaj więcej w tym temacie:

+ Kto zawinił? Nie żyje 4-miesięczny Filipek z Chełma. Lekarz: „Nie nadaje się na oddział”

+ „Moje dziecko mogło żyć”. Prokuratura bada sprawę śmierci 4-miesięcznego Filipka

+ Matka obwinia lekarzy o śmierć swojego syna. Co na to szpital?

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.