Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg – kolejne środki trafią do woj. lubelskiego

budowa droga walec asfalt
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Rząd przyznał kolejne pieniądze na remont i budowę nowych dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Województwo lubelskie otrzyma ponad 289 mln złotych.

Pieniądze na remont i budowę nowych dróg

Ponad 289 mln zł trafi w tym roku do powiatów i gmin w województwie lubelskim w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Środki te zostaną przeznaczone na realizację 167 zadań: 49 powiatowe i 118 gminne, co pozwoli na budowę, przebudowę lub remont 526 kilometrów dróg: 364 km powiatowych i 161 km gminnych.

Urząd wojewódzki przypomniał, że dofinansowanie w ramach ogłoszonych wyników dotyczy inwestycji realizowanych przez samorządy powiatowe i gminne z regionu w cyklu jednorocznym lub wieloletnim. Zadania zgłoszone przez jednostki samorządu terytorialnego dotyczą budowy nowych dróg, ale i przebudowy już istniejących ciągów komunikacyjnych.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania bezpiecznej i nowoczesnej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.