Ważny temat? Prześlij newsa!

Rząd planuje wprowadzenie nowych obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa

Spotted Lublin

Zmiany obostrzeń dotyczą zmniejszenia liczby osób na weselach, ograniczenia czasu pracy lokali gastronomicznych w strefie czerwonej oraz wprowadzenia obowiązku zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu w strefie żółtej. Minister zdrowia na dzisiejszej konferencji prasowej odniósł się do tematu liczby łóżek w szpitalach dla pacjentów z COVID-19, nowej metody postępowania z osobami zakażonymi oraz nowych […]

Minister zdrowia Adam Niedzielski | fot. Ministerstwo Zdrowia

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin
Dodaj anonimowo Na żywo Przejdź do strony

Zmiany obostrzeń dotyczą zmniejszenia liczby osób na weselach, ograniczenia czasu pracy lokali gastronomicznych w strefie czerwonej oraz wprowadzenia obowiązku zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu w strefie żółtej.

Minister zdrowia na dzisiejszej konferencji prasowej odniósł się do tematu liczby łóżek w szpitalach dla pacjentów z COVID-19, nowej metody postępowania z osobami zakażonymi oraz nowych obostrzeń.

Resort zdrowia monitoruje rozwój epidemii we wszystkich wymiarach tego zjawiska. Najważniejsze wskaźniki to liczba zajętych łóżek i respiratorów. Minister poinformował, że jest ponad 8 tys. łóżek dla pacjentów z COVID-19, których jest obecnie ponad 2,3 tys.

„Nie spodziewamy się, aby w najbliższym czasie zabrakło łóżek dla pacjentów z COVID-19. Zabezpieczyliśmy także ponad 800 respiratorów” – powiedział Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Mniej osób na weselach

Minister zdrowia zapowiedział, że będzie zaostrzał politykę regionalnych obostrzeń. Zostanie ograniczona liczba osób w zgromadzeniach np. weselach. W strefie zielonej do 100 osób, w żółtej do 75 osób, w czerwonej do 50 osób.

Nowe obostrzenie uderzy w gastronomię

W strefie czerwonej pojawi się nowe obostrzenie, którego jeszcze nie było w regulacjach. Mianowicie punkty gastronomiczne, restauracje, bary i puby nie będą mogły działać po godz. 22:00.

Obowiązek zakrywania ust i nosa na świeżym powietrzu

Kolejna modyfikacja obostrzeń to wprowadzenie obowiązku zasłaniania ust i nosa na świeżym powietrzu także w strefie żółtej. Dotychczas taki obowiązek był tylko w strefie czerwonej.

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Ważny temat? Prześlij newsa!

Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.

Bądź na bieżąco z Lublinem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Daro
4 lat temu

Stop Plandemii

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch spotify website search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check