Rząd ogłosił projekt narodowego programu szczepień przeciw Covid-19

Minister Michał Dworczyk
Minister Michał Dworczyk | fot. Krystian Maj, KPRM

Rząd zaprezentował projekt narodowego programu szczepień na Covid-19 w Polsce. Specjalny dokument posiada 34 strony, które opisują procesy i informacje dotyczące całego programu.

„Naszym celem jest przeprowadzenie w 2021 programu szczepień, który pozwoli nam uzyskać odporność populacji. Przygotowaliśmy projekt dokumentu, który opisze procesy i zbierze informacje dot. tego programu. Cała operacja musi odbyć się w jak najkrótszym czasie. Szczepionki muszą być darmowe i dobrowolne, a cały proces przyjazny dla obywatela” – mówi Michał Dworczyk, szef KPRM.

Dokument narodowej strategii szczepień przeciw Covid-19 składa się z 9 rozdziałów opisujących m. in. skuteczność i bezpieczeństwo szczepionek, proces zakupów i finansowanie, dystrybucję i logistykę, zalecenia medyczne i organizację punktów szczepień czy kolejność szczepień.

Osoby zainteresowane zaszczepieniem będą mogły to zrobić stacjonarnie w placówkach POZ lub w innych placówkach medycznych, przez mobilne zespoły szczepiące oraz w centrach szczepiennych szpitali rezerwowych.

Proces rejestracji powszechnych szczepień rozpocznie się najprawdopodobniej w pierwszym kwartale 2021 r. Już wiadomo, że w pierwszej kolejności szczepionkę otrzymają służby medyczne, mundurowi oraz seniorzy. Szczepienie będzie darmowe i dobrowolne.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.