Rząd luzuje obostrzenia od 1 marca 2022. Maseczki zostaną z nami na dłużej

Premier Mateusz Morawiecki o zniesieniu obostrzeń od 1 marca
Premier Mateusz Morawiecki o zniesieniu obostrzeń od 1 marca | KPRM

Na dzisiejszej konferencji rządu dowiedzieliśmy się, że od 1 marca 2022r. zostanie zniesionych część obostrzeń. Luzowanie obostrzeń dotyczy m.in. zniesienia limitów w sklepach i transporcie publicznym.

Jakie zniesione obostrzenia od 1 marca 2022?

„Od 1 marca znosimy większość restrykcji, które mają charakter gospodarczy. Właściwie zostają tylko te restrykcje, które mają charakter czysto epidemiczny, związany z utrzymaniem tego kryterium ograniczania transmisji wirusa” – powiedział na konferencji rządu minister zdrowia Adam Niedzielski.

„Od 1 marca znosimy większość obostrzeń i zostawiamy tylko te najbardziej konieczne. Ograniczamy te obostrzenia, ale nadal będzie obowiązywało m.in. noszenie maseczek w miejscach publicznych, zwłaszcza sklepach czy w komunikacji miejskiej. Utrzymujemy izolację i kwarantannę dla domowników w skróconym czasie” – doprecyzował premier Mateusz Morawiecki.

Co się zmieni w obostrzeniach od 1 marca 2022? Przestaną obowiązywać m.in. wszystkie limity osób – w tym w sklepach, restauracjach, miejscach kultury, transporcie, a także podczas spotkań i imprez. Ponownie zostaną otwarte dyskoteki, kluby i inne miejsca udostępnione do tańczenia.

Obowiązek maseczek na dłużej

Od 1 marca wciąż będziemy musieli przestrzegać niektórych obostrzeń. To m.in. zasady dotyczące noszenia maseczek, izolacji, kwarantanny dla współdomownika oraz kwarantanny przyjazdowej (dla osób bez ważnego UCC).

„Przywracamy również normalną pracę w urzędach. W urzędach obowiązywała praca zdalna, w firmach, przedsiębiorstwach zalecana była praca zdalna, dzisiaj znosimy to zalecenie, dzisiaj urzędy wracają do normalnego funkcjonowania” – dodał premier Morawiecki.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.