Rynek hotelowy w Lublinie. Zdecydowana większość o standardzie trzech gwiazdek ***

kontrast e1453403781305
Czterogwiazdkowy Hotel Europa | fot. Hotel Europa

Lubelski rynek hotelowy oferuje obecnie 1 444 pokoje w 29 obiektach hotelowych. Zdecydowana większość pokoi oferowana jest w hotelach o standardzie 3 gwiazdek.

Lublin charakteryzuje się wysokim obłożeniem pokoi hotelowych, które jest wyższe niż obłożenie w miastach o podobnej wielkości, a także średnie obłożenie dla Polski. Hotele sieciowe w mieście osiągają wyższe poziomy obłożenia, powyżej 60%.

Jedyny hotel w Lublinie o ***** gwiazdkach
Jedyny hotel w Lublinie o ***** gwiazdkach

Lubelski rynek hotelowy oferuje obecnie 1 444 pokoje w 29 obiektach hotelowych. Zdecydowana większość pokoi (73%)oferowana jest w hotelach o standardzie 3*. Całość podaży jest zróżnicowana i składają się na nią zarówno obiekty sieciowe (27% pokoi) jak i niewielkie hotele butikowe, w tym jedyny hotel pięciogwiazdkowy w mieście – Hotel Alter.

Lublin nie posiada jeszcze dużego obiektu hotelowego. Największy hotel – Hotel Victoria – ofertuje 159 pokoi. Średnia wielkość hoteli w Lublinie to 50 pokoi, natomiast średnia wielkość hoteli sieciowych to 98 pokoi.

rynek hotelowy lublin

Powierzchnie konferencyjne

Tylko kilka lubelskich hoteli posiada możliwość zorganizowania wydarzenia na ponad 200 osób. Rozwój gospodarczy miasta i regionu, a także zwiększony popyt na usługi MICE przyczyniły się do powstawania niehotelowych obiektów konferencyjnych, takich jak Targi Lublin SA, czy nowo powstające Lubelskie Centrum Konferencyjne. Oferują one nowoczesne powierzchnie konferencyjne i wystawiennicze, na których możliwa jest organizacja wydarzeń na dużą skalę. Jest to istotny czynnik w zwiększaniu popytu na usługi hotelowe, w tym przede wszystkim noclegi.

Goście

Wśród turystów nocujących w lubelskich hotelach ok. 1/3 stanowią goście zagraniczni. Duży wpływ na to mają międzynarodowe firmy działające w mieście, a także wysoki odsetek studentów zagranicznych na lokalnych uczelniach, dziedzictwo kulturowe oraz położenie blisko wschodniej granicy kraju. Największa liczba noclegów wykupiona została przez gości z Ukrainy, Izraela i Niemiec.

Jaki hotel według Was jest wart odwiedzenia? I dlaczego? 🙂

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.