Najnowsze ogłoszenia (spoty)
Lubelski rynek hotelowy oferuje obecnie 1 444 pokoje w 29 obiektach hotelowych. Zdecydowana większość pokoi oferowana jest w hotelach o standardzie 3 gwiazdek.
Lublin charakteryzuje się wysokim obłożeniem pokoi hotelowych, które jest wyższe niż obłożenie w miastach o podobnej wielkości, a także średnie obłożenie dla Polski. Hotele sieciowe w mieście osiągają wyższe poziomy obłożenia, powyżej 60%.

Lubelski rynek hotelowy oferuje obecnie 1 444 pokoje w 29 obiektach hotelowych. Zdecydowana większość pokoi (73%)oferowana jest w hotelach o standardzie 3*. Całość podaży jest zróżnicowana i składają się na nią zarówno obiekty sieciowe (27% pokoi) jak i niewielkie hotele butikowe, w tym jedyny hotel pięciogwiazdkowy w mieście – Hotel Alter.
Lublin nie posiada jeszcze dużego obiektu hotelowego. Największy hotel – Hotel Victoria – ofertuje 159 pokoi. Średnia wielkość hoteli w Lublinie to 50 pokoi, natomiast średnia wielkość hoteli sieciowych to 98 pokoi.
Powierzchnie konferencyjne
Tylko kilka lubelskich hoteli posiada możliwość zorganizowania wydarzenia na ponad 200 osób. Rozwój gospodarczy miasta i regionu, a także zwiększony popyt na usługi MICE przyczyniły się do powstawania niehotelowych obiektów konferencyjnych, takich jak Targi Lublin SA, czy nowo powstające Lubelskie Centrum Konferencyjne. Oferują one nowoczesne powierzchnie konferencyjne i wystawiennicze, na których możliwa jest organizacja wydarzeń na dużą skalę. Jest to istotny czynnik w zwiększaniu popytu na usługi hotelowe, w tym przede wszystkim noclegi.
Goście
Wśród turystów nocujących w lubelskich hotelach ok. 1/3 stanowią goście zagraniczni. Duży wpływ na to mają międzynarodowe firmy działające w mieście, a także wysoki odsetek studentów zagranicznych na lokalnych uczelniach, dziedzictwo kulturowe oraz położenie blisko wschodniej granicy kraju. Największa liczba noclegów wykupiona została przez gości z Ukrainy, Izraela i Niemiec.
Dodaj opinię