Ruszyły szczepienia policjantów. Zapisało się ponad 50 proc. funkcjonariuszy

Szczepienia policjantów w woj. lubelskim
Szczepienia policjantów w woj. lubelskim | fot. KWP Lublin

Pierwsi policjanci w województwie lubelskim zaszczepieni. Szczepionka AstraZeneca będzie podawana mundurowym przez najbliższy miesiąc.

Szczepienie policjantów na Lubelszczyźnie

W czwartek w województwie lubelskim rozpoczęły się szczepienia przeciwko Covid-19 służb mundurowych podległych MSWiA. Do punktów szczepień mogą zgłaszać się policjanci, strażacy czy strażnicy graniczni. Programem objęto także funkcjonariuszy Izby Celno-Skarbowej, a także strażników miejskich.

Jako pierwsi szczepionki przyjęli przedstawiciele kierownictwa KWP w Lublinie, Komendy Wojewódzkiej PSP, Krajowej Administracji Skarbowej oraz lubelskiej Straży Miejskiej. W całym lubelskim garnizonie zaszczepionych ma zostać ponad 2500 policjantów.

W tym celu na terenie województwa wyznaczono kilka punktów szczepień. Jednym z nich jest Samodzielny Publiczny Zakładzie Opieki Zdrowotnej MSWiA w Lublinie i to właśnie tam od rana pierwsze dawki szczepionki przyjęli funkcjonariusze policji.

„Aby szczepienia mundurowych przebiegały sprawnie oraz nie powodowały obciążeń medyków szczepiących inne grupy osób, funkcjonariusze będą szczepić się do późnych godzin wieczornych a także w weekendy” – mówi kom. Andrzej Fijołek z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.