Ruszyła budowa chodnika na przystanek kolejowy Lublin Zachodni

Przystanek kolejowy Lublin Zachodni | fot. Dominik Wąsik

Budowa chodnika, który zapewni mieszkańcom dojście do przystanku PKP Lublin-Zachód, wkracza w etap wykonawczy. Z nowej infrastruktury piesi planujący podróż koleją powinni móc skorzystać na początku czerwca.

Chodnik na przystanek PKP Lublin-Zachód

Po otrzymanym przez Zarząd Dróg i Mostów pozwoleniu na budowę oraz zgłoszeniu inwestycji do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, teren budowy przekazano wykonawcy, który rozpoczyna roboty drogowe.

Chodnik o długości około 150 m i szerokości 2 m powstanie z kostki betonowej. W miejscach, gdzie pochylenie terenu przekracza 6%, przewidziano schody oraz pochylnie wraz z poręczami.

Chodnik będzie poprowadzony możliwie najkrótszą trasą, od strony ul. Szafirowej. Nowa infrastruktura będzie przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami, a chodnik na całej długości oświetlony.

Zgodnie z aneksem do umowy, czas na budowę chodnika mija 31 lipca. Wszystko wskazuje jednak na to, że prace zakończą się wcześniej, z początkiem czerwca. Koszt realizacji inwestycji to 198 tys. złotych.

Chodnik na przystanek PKP Lublin-Zachód
Chodnik na przystanek PKP Lublin-Zachód

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.