Ruszyła adaptacja Targów Lublin do roli szpitala tymczasowego. Otwarcie pod koniec listopada

MG 9955
Prace adaptacyjne Targów Lublin do roli szpitala tymczasowego | fot. Katarzyna Link

W Lublinie rozpoczęła się budowa szpitala tymczasowego w Targach Lublin. Prace adaptacyjne mają zakończyć się pod koniec listopada. Pierwsi klienci mają zostać przyjęci na początku grudnia.

„W poniedziałek podpisaliśmy umowę zawartą między Targami Lublin i wojewodą lubelskim na proces adaptacji Targów Lublin na potrzeby szpitala tymczasowego przeznaczonego dla pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2” – mówi wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Zgodnie z planem prace adaptacyjne w Targach Lublina do roli szpitala mają się zakończyć do 27 listopada. Później zaplanowano odbiory techniczne oraz procedury dopuszczenia obiektu do użytkowania. Pierwsi pacjenci mogliby tu trafić na początku grudnia.

Szpital tymczasowy w Targach Lublin

Obiekty Targów Lublin to niespełna 14 tys. mkw., które praktycznie do ostatniego metra będą przygotowane pod infrastrukturę szpitala tymczasowego. Do szpitala mają trafiać pacjenci z dodatnim wynikiem koronawirusa i mający objawy.

Pacjenci będą przyjmowani do izby przyjęć, która znajdzie się w zaprojektowanym łączniku między halami wystawowymi A i C. To tam lekarze będą decydować o tym, na który oddział zostanie skierowany zakażony pacjent.

Hala A będzie obiektem OIOM-owym, przeznaczonym na łóżka respiratorowe dla pacjentów wymagających mechanicznego wspomagania oddechu, których jest zaplanowanych ok. 80.

Natomiast hala C będzie przeznaczona pod zakażonych pacjentów, którzy przechodzą chorobę z mniejszymi objawami np. mają problemy z oddychaniem. Znajdzie się w niej ok. 400 łóżek dla pacjentów, którzy w razie potrzeby będą podłączani pod tlen.

Przy hali OIOM-owej do końca tego tygodnia mają zostać wylane fundamenty pod dwa zbiorniki tlenowe (11 i 16 ton), które są kluczem dla funkcjonowania każdego szpitala.

„Mamy krótki czas adaptacji tego szpitala. Ma to być szpital tymczasowy, ale ma spełniać wszelkie normy tak, by bezpieczeństwo było zagwarantowane dla personelu i pacjentów. Przygotowaliśmy bardzo dobry plan adaptacji. Mam nadzieję, że zaufanie, jakim nas obdarzył Pan wojewoda i Pan minister nie zostanie nadwyrężone i ten szpital jak najszybciej powstanie” – mówił Robert Głowacki prezes Zarządu Targów Lublin S.A.

Wizualizacja szpitala tymczasowego w Targach Lublin

szpital tymczasowy targi lublin budowa
szpital tymczasowy targi lublin budowa
szpital tymczasowy targi lublin budowa
szpital tymczasowy targi lublin budowa
szpital tymczasowy targi lublin budowa

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.