Ruszył przetarg na budowę drogi S19 na odcinku Rzeszów – Lublin

Ogłoszono kolejny przetarg na budowę drogi ekspresowej S19 Rzeszów – Lublin, na odcinku z Niska do węzła „Lasy Janowskie”.

 

Planowana trasa będąca następnych odcinkiem S19 ciągnąć się ma od Lasów Janowskich do Niska. Przedsiębiorstwa, które przeszły pierwszy etap przetargowy mają czas na przedstawienie swoich ofert do 2 maja.

 

Inwestycja obejmuje trzy zadania:
–  „A” Lasy Janowskie – Zdziary o dł. ok. 9,3 km;
– „B” Zdziary – Rudnik nad Sanem o dł. ok. 9 km;
–  „C” Rudnik nad Sanem – Nisko Południe o dł. ok. 6 km

 

Rozpoczęcie robót budowlanych na 24,3-kilometrowym odcinku od Lasów Janowskich do Niska jest planowane w pierwszej połowie 2019 roku, a zakończenie robót szacowane jest na 2021 rok.

Cała trasa S19 na terenie województwa podkarpackiego ma liczyć docelowo ok. 170 km. W użytku są już dwa odcinki: Stobierna-w. Rzeszów Wschód i w. Rzeszów Zachód – Świlcza. W drugiej połowie bieżącego roku natomiast mają zostać oddane do użytku dwa kolejne fragmenty, tj. Sokołów Małopolski – Stobierna oraz Świlcza-w. Rzeszów Południe.

 

Droga ekspresowa S19 ma stać się główną trasą komunikacyjną na kierunku północ – południe we wschodniej części kraju. Ma przebiegać być częścią szlaku Via Carpathia, który biegnie z Litwy przez Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię do Grecji. Polski odcinek ma liczyć 683 km.

 

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.