Już jutro ruszają zapisy na kolejną edycję jednego z największych, bezpłatnych wydarzeń informatycznych kierowanych do uczniów oraz nauczycieli szkół ponadpodstawowych – konferencję Check IT.
CheckIT 2022
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak obowiązuje wcześniejsza rejestracja na stronie www.checkit.lublin.eu, która rozpocznie się 1 marca br. o godz. 9.00. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc na warsztaty, o uczestnictwie decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Wydarzenie w formule online odbędzie się w dniach 14-15 marca i będzie okazją do poszerzenia wiedzy oraz zainteresowań z zakresu nowych technologii. W programie konferencji znajdują się także zajęcia dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych – Check IT Junior.
„Check IT to inicjatywa, która ma na celu skierowanie uwagi młodzieży na ogromny potencjał branży IT w naszym mieście. Lublin postrzegany jest jako kluczowa lokalizacja IT w Polsce Wschodniej, szacujemy, że lubelski sektor zasila ponad 2,5 tys. firm. Rynek pracy w tej branży stale się rozwija, firmy prowadzą rekrutacje do swoich oddziałów, co skutkuje nieustającym zapotrzebowaniem na specjalistów. Poprzez takie działania jak Check IT pomagamy dzieciom i młodzieży pobudzić lub rozwinąć pasje informatyczne i zachęcamy, aby już od najmłodszych lat kształtowali w sobie te umiejętności. Mamy nadzieję, że w przyszłości młode talenty informatyczne zdecydują o podjęciu studiów informatycznych, a także pracy w naszym mieście i swoją przyszłość zwiążą z Lublinem. Wykłady, prelekcje oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży wpisują się w obszar działań w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 i stanowią doskonały przykład działań Miasta na rzecz młodych mieszkańcach” – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.
Check IT jest wydarzeniem skierowanym zarówno do uczniów, którzy interesują się informatyką, jak i młodzieży, której świat nowych technologii nie jest jeszcze do końca znany. W programie konferencji znajdują się liczne prelekcje, warsztaty i spotkania prowadzone przez wybitnych przedstawicieli uczelni, kół naukowych oraz firm z branży IT.
14 marca zaplanowano prelekcje online skierowane do uczniów, m.in. na temat przyszłości świata IT, sztucznej inteligencji, rzeczywistości rozszerzonej, tworzenia gier komputerowych, cyberbezpieczeństwa, Big Data, analityki biznesowej, prezentacji własnego wizerunku w mediach społecznościowych, a także faktów i mitów na temat studiowania kierunku informatyka. Uczestnicy konferencji będą mieli także okazję do udziału w spotkaniach z przedstawicielami uczelni oraz firm z branży IT na wirtualnych stoiskach promocyjnych. Będzie to okazja do zebrania informacji o warunkach przyjęcia na studia informatyczne, specyfice działalności firm informatycznych, czy też do zapoznania się z ofertą praktyk i staży.
Drugiego dnia wydarzenia, 15 marca, odbędą się warsztaty online, podczas których uczniowie nabędą podstawowe umiejętności m.in. z programowania w językach Python i C# oraz elektroniki z wykorzystaniem Arduino. Dodatkowo uczestnicy warsztatów nauczą się tworzenia prezentacji przy użyciu Canvy oraz pisania własnego bota do gry, a także zgłębią wiedzę z obszarów UX Design, Infobrokeringu czy też Design Thinking. Konferencji Check IT będzie towarzyszyła możliwość rejestracji na warsztaty stacjonarne organizowane przez firmy IT oraz koła naukowe na terenie zainteresowanych szkół z Lublina.
Wzorem lat ubiegłych przygotowano także specjalną ofertę prezentacji dla nauczycieli w tzw. Pokoju Nauczycielskim, które odbędą się w dniach 14-15 marca br. w godzinach popołudniowych, w formie online. W programie przewidziano prelekcje na temat interaktywnych i praktycznych metod nauczania informatyki i programowania, prowadzenia kół zainteresowań w szkołach, czy zastosowania Learning Apps w praktyce szkolnej.
Szczegółowe informacje na temat konferencji, regulamin uczestnictwa oraz program znajdują się na stronie www.checkit.lublin.eu. Bieżące informacje udostępniane będą na wydarzeniu Check IT 2022 na portalu Facebook.
Konferencja Check IT organizowana jest przez Miasto Lublin, w ścisłej współpracy z uczelniami, kołami naukowymi oraz specjalistami z branży IT, w ramach inicjatywy Lubelska Wyżyna IT.
Partnerzy branżowi: AIDA Diagnostics, AnnaPRO, Asseco Data Systems, Bottega IT Minds, Britenet, CompuGroup Medical Polska, CyberSkill, CyberSkiller, DataArt Poland, eduLAB, EMBIQ, EY Polska, intive, Lekturowo, Lilianna Trojanowska – Skuteczne Media, Lubelskie Centrum Konferencyjne, Lublin GameDev, Orange Polska, PixBlocks, PolSource, Pyramid Games, Reality Unit, Sektorowa Rada ds. Kompetencji Nowoczesne Usługi Biznesowe, Siemens, Sii, Somniso Studio, Spice Gears, SUPER IQ Centrum Nauki i Zabawy, Targi Lublin, Techni Schools, TechniVentures, VentureCapital, Uczymymaszyny.pl, Uptime Development, utter.one
Dodaj swój komentarz