Ruszają prace nad przebudową skrzyżowania al. Solidarności z al. Sikorskiego i ul. Generała Ducha

Skrzyżowanie ul. Ducha z al. Solidarności i Sikorskiego | fot. Dominik Wąsik

Od lutego rozpoczną się prace przygotowujące do przebudowy skrzyżowania al. Solidarności z al. Sikorskiego i ul. Generała Ducha. Jest to kluczowa inwestycja komunikacyjna Lublina.

Do realizacji wchodzi kolejna poważna inwestycja drogowa przygotowana przez Miasto Lublin. Zakłada ona budowę skrzyżowania dwupoziomowego i przeniesienie dawnej trasy W-Z na estakady, pod którymi pojawi się czterowlotowe rondo z sygnalizacją świetlną.

Prace w ramach tego zadania będą prowadzone w istotnym miejscu układu komunikacyjnego Lublina – na skrzyżowaniu gdzie zbiegają się zrealizowane niedawno, kluczowe inwestycje drogowe tj. przebudowa al. Solidarności do węzła Dąbrowica i przebudowa ul. Poligonowej w kierunku węzła Jakubowice.

IMAG3464-min
Skrzyżowania al. Solidarności z al. Sikorskiego i ul. Generała Ducha | fot. Dominik Wąsik

Skrzyżowanie zostało zaprojektowane w taki sposób, by płynnie przeprowadzić przez skrzyżowanie ruch na kierunku Warszawa – Zamość i uporządkować pozostałe relacje. Nie bez znaczenia jest także poprawa bezpieczeństwa, szczególnie pieszych. Dziś piesi mają w tym rejonie do pokonania dwie jezdnie i w sumie 8 pasów ruch na przejściu wyznaczonym w poziomie bez sygnalizacji świetlnej. Po przebudowie zaś będzie kładka pieszo-rowerowa poprowadzona nad jezdnią. Pozwoli ona bezpiecznie pokonać arterię z rejonu ul. Puławskiej na ul. Północną w rejonie skrzyżowania z ul. Kosmowskiej .

Wykonawca prac, będzie mieć zgodnie z zapisami umowy czas do jesieni 2017 r. na zrealizowanie przedmiotu umowy. Prace rozpoczną się już w lutym br. od porządkowania zieleni, zaś szczegółowy harmonogram z etapami prac zostanie ustalony w ciągu 14 dni od daty zawarcia umowy. Zakres kolejnej kluczowej inwestycji drogowej obejmuje min:

– przebudowę al. Solidarności na odcinku o długości blisko 900 m,

– przebudowę 425 m ul. Generała Ducha wraz z budową 898 m drogi serwisowej

– modernizację al. Sikorskiego na odcinku 160 m

– budowę obiektów inżynieryjnych m.in. dwóch równoległych estakad o długości 100 m,

– budowę kładki pieszej o długości 172 m na wysokości ul. Kosmowskiej.

Inwestycja której wartość opiewa na kwotę 65 859 294,24 złotych w zdecydowany sposób wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w tym szczególnie bezpieczeństwa pieszych jak również upłynni ruch w kierunku Warszawa – Zamość.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Tak mało roboty a tyle im czasu trzeba coraz lipa przecież to POLSKA ! w holandi droga ekspresowa o długości 40 km robiona jest w przeciągu 2 do 3 miesięcy. .. dlatego wolę mieszkać w Holandii niż zalosnej Polsce !