Rusza remont chodników w centrum Lublina. Wzdłuż ul. Lubartowskiej nie zaparkujesz

chodnik na ulicy lubartowskiej lublin
Chodniki na ul. Lubartowskiej przejdą remont | fot. Dominik Wąsik

Teren przekazany, można zaczynać remont. Prace związane z remontem chodników przy ul. Lubartowskiej potrwają do połowy września.

Remont chodników na ulicy Lubartowskiej

Remont dotyczy około 415 mb chodników po obu stronach ul. Lubartowskiej, na fragmencie od ul. Bajkowskiego do al. Solidarności. Zakres remontu obejmuje wymianę nawierzchni chodników, zjazdów oraz miejsc postojowych wyznaczonych na części pasa drogowego przeznaczonej dla pieszych.

Chodniki dostaną nową nawierzchnię z płyt betonowych o wielkości 50×50 cm, zaś zjazdy oraz miejsca postojowe powstaną z kostki betonowej brukowej. Na całej długości remontowanego chodnika nastąpi także wymiana krawężników. Dodatkowo odmalowane zostaną kwietniki i kosze na śmieci.

Zmiana organizacji ruchu

Od środy (11 sierpnia) ul. Lubartowska zostanie zawężona do dwóch pasów ruchu. Jadąc od ul. Królewskiej kierowcy będą korzystać z prawego pasa ruchu, zaś środkowy przejmie rolę buspasa dla komunikacji miejskiej. Na czas realizowanych prac nieczynne będą również miejsca parkingowe w Strefie Płatnego Parkowania przy ul. Lubartowskiej.

Zostało niewiele czasu

Wykonawca ma 50 dni na realizację prac. Termin ten jest liczony od daty podpisania umowy, czyli 26 lipca. Tym samym remont chodników potrwa do połowy września, z wyłączeniem okresu kiedy odbywa się Jarmark Jagielloński (18-23 sierpnia).

„Zgodnie z z zapisami umowy, wykonawca przerwie prace na czas trwania wydarzenia” – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Koszt realizacji remontu chodników przy ul. Lubartowskiej to około 662 tys. zł

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.