Rusza piesza pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę. Będą utrudnienia dla kierowców

Przejście pielgrzymów ulicami Lublina
Przejście pielgrzymów ulicami Lublina | fot. Pielgrzymka Lubelska

Około 300 pątników wyruszy dziś w pieszą pielgrzymkę z Lublina do Jasną Górę. Pierwszego dnia pokonają 40-kilometrowy odcinek między Lublinem a Chodlem. Na trasie przejścia pielgrzymów mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Lubelska pielgrzymka dziś rusza w trasę

W środę 4 sierpnia o godzinie 6.00 w lubelskiej archikatedrze została odprawiona msza. Grupy nr 1, 2 i 3 (każda grupa liczy do 100 pątników) wyruszą w drogę ok. 7:30.

Pątnicy wyruszą z placu katedralnego, przez deptak, ul. Kapucyńską, Narutowicza, Głęboką, al. Kraśnicką do Konopnicy. Dalej do Chodla. Planowany czas dojścia godz. 19:30.

Trasa pielgrzymki I dnia: Lublin Archikatedra – Lublin Węglin (6 km) – Konopnica (4 km) – Radawiec (6,5 km) – Matczyn (6 km) – Bełżyce (4 km) – Malinowszczyzna las (7,5 km) – Chodel (6 km).

Kolumna pieszych powinna poruszać się jednym pasem ruchu. Na trasie przejścia pielgrzymów mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Lubelska Piesza Pielgrzymka zakończy się 14 sierpnia na Jasnej Górze.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.