Rusza odkomarzanie Lublina. Cel jest jeden: zabić gryzące komary!

odkomarzanie Lublin
Akcja odkomarzania w Lublinie | fot. Miasto Lublin

Są dokuczliwe i wszędzie ich pełno – mieszkańcy Lublina narzekają na komary. Akcje odkomarzania parków i skwerów rozpocznie się dzisiaj i potrwa przez najbliższe 3 dni.

Rozpoczyna się odkomarzanie terenów zielonych w Lublinie. Miasto będzie walczyć z komarami, meszkami i kleszczami na 230 hektarach. Będą to mniejsze parki i skwery, plac Litewski, Ogród Saski, okolice Zalewu Zemborzyckiego m.in. Słoneczny Wrotków oraz ścieżka rowerową wzdłuż Bystrzycy.

– W tym roku, prawdopodobnie ze względu na upalną i bezdeszczową pogodę, ze względu na małą liczbę owadów nie było konieczności przeprowadzania takiego odkomarzania wcześniej. W związku z tym zaplanowany jest jeden etap akcji – mówi Beata Krzyżanowska z lubelskiego ratusza.

Akcję odkomarzania zaplanowano od poniedziałku (3 września) i potrwa planowo do czwartku (6 września). Prace będą rozpoczynać się w godzinach popołudniowo-wieczornych (ok. godz. 18:00), a kończyć nad ranem (ok. godz. 4:00 rano). Na pierwszy „rzut” już dziś pójdzie Ogród Saski.

– Ogród Saski pozostanie otwarty dla zwiedzających, ponieważ preparat stosowany do odkomarzania jest w pełni bezpieczny dla ludzi, zwierząt i roślin – wyjaśniają urzędnicy. Warto też dodać, że rozpylane środki działają również przeciw kleszczom i meszkom.

Jednorazowa akcja odkomarzania to koszt 30 tys. zł.
Lista obszarów przeznaczonych do odkomarzania w tym roku: 

Park Jana Pawła II, Park Kalinowszczyzna, Park Ludowy, Park Rury, Park Bronowice, Park Rusałka, Park Botanik, Ścieżka Rowerowa, Zalew Zemborzycki, ul.Organowa (wąwóz), Ośrodek Graf Marina, Słoneczny Wrotków i okolice, Ogród Botaniczny, Muzeum Wsi Lubelskiej, Skwer Podzamcze, Skwer ul. Betonowa, ul. Ciepła, Skwer ul. Głuska, Ogród Saski, Słomiany Rynek, wąwóz ul. Popiełuszki, Skwer im. Kaczyńskiego, Skwer ul. Długa, Skwer ul. Wspólna, Skwer ul. Pana Tadeusza, Skwer ul. Głęboka, ul. Nadrzeczna – skarpa przy rzece, ul. Fulmana – nieużytki.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Niech zaczną coś robić z kleszczami na Lubelszczyźnie bo jest tragedia mogliby coś zacząć zrzucac na te lasy aby to zlikwidować chociaż trochę mniej aby było strach wchodzić do lasu inne kraje robią coś a nasza polska nic