Rusza nabór do szkół podstawowych w Lublinie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W poniedziałek zacznie się nabór do pierwszych klas miejskich podstawówek. W pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci mieszkające na terenie Lublina.

 

W poniedziałek (27 marca) ruszają zgłoszenia do klas I szkół podstawowych dla uczniów z obwodu, zamieszkałych na terenie Lublina. Rejestrować się można za pośrednictwem strony internetowej https://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/lublin do 7 kwietnia.

 

Podpisany przez rodziców wniosek zgłoszeniowy należy złożyć w sekretariacie szkoły podstawowej. Dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, które ubiegają się o przyjęcie do szkoły ogólnodostępnej stosują się do zasad określonych powyżej.

 

Osoby chętne do rozpoczęcia nauki w innej placówce niż obwodowa biorą udział w rekrutacji i przyjmowane będą na wolne miejsca, na podstawie kryteriów wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym.

 

W dniach od 10 do 19 kwietnia prowadzona będzie rekrutacja na wolne miejsca dla dzieci spoza obwodu oraz dzieci zamieszkałych poza granicami administracyjnymi Lublina. Chęć uczęszczania do konkretnej placówki należy potwierdzić poprzez złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata określonych warunków lub kryteriów.

 

Przypominamy, że termin składania wniosków o przyjęcie do klasy IV i VII szkoły podstawowej powstałej z przekształcenia gimnazjum upływa z dniem 5 kwietnia. Wnioski o przyjęcie do klasy IV i VII mogą być składane do dyrektora gimnazjum przekształcanego w szkołę podstawową. Szczegóły znajdują się na stronie lublin.eu.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.