Rusza budowa węzła przesiadkowego na ul. Osmolickiej

Trwa budowa węzła przesiadkowego przy ul. Osmolickiej | Mapy Google
Trwa budowa węzła przesiadkowego przy ul. Osmolickiej | Mapy Google

Od środy ruszają prace związane z budową węzła przesiadkowego w miejscu obecnej pętli autobusowej na ul. Osmolickiej. Prace mają zakończyć się we wrześniu.

Węzeł przesiadkowy na ul. Osmolickiej

Przy ul. Osmolickiej powstaje jeden z siedmiu węzłów przesiadkowych, zaplanowanych na terenie miasta. Od środy (7 kwietnia) drogowcy rozpoczną roboty przy usuwaniu kolizji z infrastrukturą podziemną, budowę kanalizacji deszczowej oraz docieplenie wodociągu.

Przy ul. Osmolickiej powstanie pętla dla 2 autobusów o standardowej długości oraz parking Kiss&Ride. Dla lepszego skomunikowania węzła przebudowę przejdzie odcinek ul. Osmolickiej i Prawiednickiej. W ramach inwestycji powstaną również chodniki i przejścia dla pieszych.

Na terenie nowego miejsca przesiadkowego zlokalizowana zostanie wiata oraz wyświetlacz dynamicznej informacji pasażerskiej. Dla kierowców komunikacji miejskiej powstanie budynek socjalno-sanitarny. Z kolei rowerzyści będą mieli do dyspozycji 10 zadaszonych stojaków rowerowych.

Pętla zostanie oświetlona i wyposażona w monitoring, a teren odwodniony i zagospodarowany poprzez nasadzenia zieleni. Koszt budowy węzła przesiadkowego to ponad 1,8 mln zł. Prace realizuje spółka PRD Lubartów.

Plan sytuacyjny węzła przesiadkowego na ul. Osmolickiej
Plan sytuacyjny węzła przesiadkowego na ul. Osmolickiej

Zmiany w związku pracami przy budowie węzła na ul. Osmolickiej

Od 12 kwietnia do odwołania zostają wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

Skierowanie linii nr 25 do Zemborzyc Górnych, z pominięciem ul. Cienistej i Osmolickiej

Zmiana trasy przejazdu/przystanku początkowego i końcowego w obu kierunkach przejazdu: … – Żeglarska – Krężnicka [Zemborzyce Górne 01/04] – z pominięciem ul. Cienistej i Osmolickiej.

Uruchomienie tymczasowej linii 725

Trasa tymczasowej linii nr 725: Romera (pętla) – Nałkowskich – Żeglarska – Osmolicka – Cienista – Krężnicka – Żeglarska – Nałkowskich – Romera (pętla).

W związku z funkcjonowaniem tymczasowej linii nr 725 zostanie uruchomiony tymczasowy przystanek zlokalizowany na ul. Cienistej w rejonie skrzyżowania z ul. Osmolicką.

Węzły przesiadkowe w Lublinie

Łącznie na terenie miasta powstanie 7 węzłów przesiadkowych. Na ulicach Żeglarskiej, Zbożowej i Franczaka Lalka cały czas trwają prace drogowe. Ich zakończenie planowane jest w połowie tego roku. Z końcem ubiegłego roku prace ruszyły również na ul. Granitowej oraz al. Kraśnickiej. Do sfinalizowania pozostał jeszcze przetarg dotyczący budowy parkingu przy ul. Grenadierów.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.