Rugby Europe Trophy. Polacy zmiażdżyli reprezentację Ukrainy aż 22:0

IMG 20160924 204406

Reprezentacja Polski w rugby w pierwszym meczu Rugby Europe Trophy sezonu 2016-17 wygrała w Lublinie z Ukrainą 22:0.

Po ubiegłorocznej porażce z Ukraińcami na lubelskim stadionie przyszedł czas na rewanż. Wtedy nasi wschodni sąsiedzi minimalnie wygrali 20:17, choć punkty decydujące o zwycięstwie zdobyli tuż przed zakończeniem spotkania, po ewidentnym błędzie gospodarzy.

Spektakularne zwycięstwo

Już w 1 minucie szansę na przyłożenie miał Radosław Rakowski wypchnięty w aut metr przed polem punktowym Ukrainy. Po aucie goście popełnili błąd i sędzia podyktował karnego dla Polski, którego na 3 punkty zamienił Wojciech Piotrowicz. Dziesięć minut później Piotrowicz po kolejnym karnym zmienia wynik na 6:0. W 33 minucie sędzia przyznał naszej drużynie karną piątkę za dołączanie z boku do maula, punkty powędrowały na konto kapitana zespołu Kamila Bobryka, a wynik na 13:0 celnym kopem z podwyższenia zmienił Piotrowicz. Ten sam zawodnik cztery minuty przed końcem pierwszej połowy ustalił jej wynik na 16:0.

Konto punktowe w drugiej połowie otworzył Piotrowicz kopiąc w 50 minucie karnego na 19:0. Mecz się wyrównał i na następne punkty kibice musieli czekać do 72 minuty kiedy kolejny karny Piotrowicza zmienił wynik na 22:0, były to jednocześnie punkty, który ustaliły wynik spotkania. Reprezentacja Polski zwyciężyła w pierwszym meczu nowego sezonu, pozostałe mecze zostaną rozegrane wiosną przyszłego roku.

Polska – Ukraina 22:0 (16:0)

Punkty: Wojciech Piotrowicz – 17 oraz Kamil Bobryk – 5 (karna piątka).

Polska: Marcin Wilczuk (68 Sebastian Kacprzak), Kamil Bobryk, Radosław Bysewski, Piotr Karpiński (66 Stanisław Niedźwiecki), Paweł Poniatowski, Mateusz Bartoszek, Aleksander Nowicki, Michał Mirosz (66 Piotr Zeszutek), Dawid Plichta, Wojciech Piotrowicz, Radosław Rakowski, Patryk Reksulak, Kewin Bracik (69 Daniel Gdula), Szymon Sirocki, Mateusz Lament.