Rozstawili kurtyny wodne. Sprawdź, gdzie można się schłodzić

20543860 1080656872034028 4046056722278480489 o
Kurtyny wodne w Lublinie | fot. MPWiK Lublin

Od kilku dni Lublin zalewa fala upałów. W związku z tym w kilku punktach miasta rozstawione zostały kurtyny wodne, które delikatną mżawką będą ochładzać mieszkańców.

Letnie upały dają się we znaki wszystkim mieszkańcom Lublina. W związku z wzrostem temperatury do 30 stopni Celsjusza, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji włącza się w akcję „Schładzamy Lublin”.

Rozstawiono kurtyny wodne, które wytwarzają delikatną mgiełkę orzeźwiającą przechodniów. Woda pochodzi z miejskich wodociągów, dzięki czemu nadaje się do użytku zewnętrznego.

– Kurtyny wodne służą mieszkańcom w kilku stałych punktach miasta, dziś również będziemy gasić pragnienie lubelską kranówką – mówi Magdalena Bożko, rzecznik MPWiK w Lublinie.

W czwartek 9 sierpnia kurtyna wodna stanęła na placu przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Tu również w godz. 9.00-16.00 pracownicy MPWiK będą częstować mieszkańców Lublina i turystów wodą do picia.

– Można będzie ugasić pragnienie chłodną i zdrową lubelską kranówką, wydobywaną z najgłębszych pokładów ziemi – dodaje Magdalena Bożko.

Gdzie kurtyny wodne w Lublinie?

Upały pomogą przetrwać kurtyny wodne, które w gorące dni chłodzą na placu przed Centrum Kultury w Lublinie, na ścieżce rowerowej przy al. Piłsudskiego, na ul. Zana (obok E.Leclerc).

Inne lokalizacje ustalane są na bieżąco, zgodnie z zapotrzebowaniem mieszkańców miasta. Propozycje, gdzie ustawić kurtynę można zgłosić za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.mpwik.lublin.pl w zakładce Kurtyny wodne.

– Istotne jest, by w proponowanej lokalizacji był dostęp do źródła wody, a teren gwarantował bezpieczeństwo osób korzystających z kurtyny wodnej oraz swobodne przejście dla osób, które nie chcą z niej skorzystać – tłumaczy Bożko.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.