Roznegliżowane kobiety kilometr pod ziemią. Tak wyglądała sesja z „maszynami” w Bogdance. Spółka wydała oświadczenie

Sesja zdjęciowa z roznegliżowanymi kobietami w kopalni Bogdanka
Sesja zdjęciowa z roznegliżowanymi kobietami w kopalni Bogdanka | fot. Marta Wcisło

Wpis posłanki Marty Wcisło obiegł media społecznościowe. Przedstawia on zdjęcie roznegliżowanych kobiet, które pozowały na terenie kopalni LW Bogdanka. Spółka wydała oświadczenie, w którym twierdzi, że nie miała wiedzy o kontrowersyjnym charakterze sesji zdjęciowej.

Półnagie kobiety pozowały w Bogdance

W czwartek (2.11) posłanka Marta Wcisło udostępniła w mediach społecznościowych wpis dotyczący sesji zdjęciowej, jaka miała się odbyć na terenie kopalni LW Bogdanka. Kontrowersje polegają na charakterze sesji, w której udział brały roznegliżowane kobiety.

Według ustaleń posłanki sesja miała zostać wykonana w weekend 28-29 października 2023 r. na Polu Stefanów. Zdjęcia przedstawiają półnagie kobiety pozujące w sekcji warsztatowej.

„Uwaga! To nie żart. To sesja zdjęciowa w kopalni Bogdanka (Pole Stefanów, sekcja warsztatowa 28/29 października 2023 r.). I to nie są górniczki. Czy po zaręczynach przyszedł czas na wieczór kawalerski pod ziemią? Skandal!” – napisała posłanka Marta Wcisło.

Modelki są bez środków ochrony osobistej, które są wymagana pod ziemią. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Bogdanka przeprowadziła społeczną kampanię edukacyjno–informacyjną „ZERO TOLERANCJI dla lekceważenia zasad bezpieczeństwa w pracy”. Wystąpił w niej kapitan drużyny Platinum Motor Lublin – Jarosław Hampel. Na billboardach mogliśmy zobaczyć także samych górników.

„Założenie kampanii działa wtedy, kiedy bezpieczeństwo jest ściśle monitorowane, każdy pracownik jest świadomy zagrożeń i sam reaguje na wystąpienie problemu, a wszelkie nieprawidłowości są natychmiast identyfikowane i naprawiane. To pozwala na minimalizację ryzyka, ale też na zwiększenie bezpieczeństwa oraz ogólnego komfortu tej trudnej i wymagającej pracy” – mówił o kampanii Kasjan Wyligała, prezes zarządu LW Bogdanka.

Zdjęcia od kilku dni krążyły pomiędzy górnikami.

Bogdanka wydała oświadczenie

„W związku z opublikowaniem w mediach społecznościowych fotografii modelek z sesji zdjęciowej wykonanych przez i na zlecenie ATUT Śląskie Przedsiębiorstwo Inwestycyjne Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie na terenie naszej Spółki informujemy, że Lubelski Węgiel Bogdanka nie został poinformowany o kontrowersyjnym charakterze tej sesji zdjęciowej” – informuje zarząd spółki w przesłanym oświadczeniu.

Zarząd Bogdanki potwierdza, że sesja została wykonana w weekend. W tym czasie pracą w kopalni nadzoruje podmiot zewnętrzny.

„Tego dnia prace górnicze kontrolowane były przez Korporację Gwarecką S.A. w związku z zawartą z tą spółką umową. LW Bogdanka nie miała więc wiedzy o rodzaju wykonywanych zdjęć, tym bardziej że zgłoszony wniosek o zgodę na fotografowanie dotyczył zdjęć górniczych ciągników BIZON w warunkach dołowych” – czytamy w oświadczeniu.

Bogdanka rozważa możliwość skierowania roszczeń przeciwko spółki ATUTŚląskie Przedsiębiorstwo Inwestycyjne, za celowe wprowadzeniem zarządu spółki w błąd.

„W stosunku do pracowników (zarówno Bogdanki, jak i podmiotu zewnętrznego – przyp. red.), którzy tego dnia nie dopełnili swoich obowiązków w zakresie przestrzegania przepisów BHP, zostaną wyciągnięte najsurowsze konsekwencje służbowe przewidziane w Kodeksie Pracy” – zaznacza zarząd Bogdanki.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. HAHAHA jak to w polsce, odrazu szukanie winnych xD Strasznie macie tam w tym kraju, współczuje wam każdego dnia.