Rozlicz PIT i wygraj hybrydowe Suzuki! Loteria dla mieszkańców Lublina. Jak wziąć udział?

Hybrydowe Suzuki główną nagrodą z loterii Rozlicz PIT w Lublinie
Hybrydowe Suzuki główną nagrodą z loterii Rozlicz PIT w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

To kolejna już edycja loterii organizowanej przez Urząd Miasta Lublin. W tym roku mieszkańcy Lublina, którzy rozliczą PIT w mieście, mogą wygrać samochód hybrydowy Suzuki i inne atrakcyjne nagrody. Poznaliśmy zasady loterii.

Dlaczego warto rozliczyć PIT w Lublinie?

Miasto co roku zachęca mieszkańców do rozliczania PIT się w Lublinie. Jak podkreśla prezydent Lublina Krzysztof Żuk, rozliczając podatki w naszym mieście, mamy realny wpływ na jego rozwój. To środki, które zasilają budżet miasta, więc także lubelskich szkół i przedszkoli, finansują oświetlenie dróg i chodników, komunikację miejską, sprzątanie ulic, czy wsparcie osób w potrzebie.

„Wskazując w deklaracji Lublin jako miejsce zamieszkania, decydujemy o tym, że wypracowany przez nas podatek trafia do budżetu miasta, przyczyniając się do wzrostu jego dochodów. Mamy nadzieję, że wpływy związane z nowo zarejestrowanymi podatnikami częściowo zrekompensują straty wywołane przez rządowy program Polski Ład” – mówi Krzysztof Żuk.

Ratusz zaznaczył, że przez zmiany legislacyjne w systemie podatkowym budżet Lublina starci w tym roku blisko 300 mln zł. Pieniądze z PIT stanowią około 1/5 wszystkich dochodów budżetu miasta.

Według danych Izby Administracji Skarbowej, w Lublinie jest ok. 240 tys. czynnych podatników PIT. Wpływ do kasy miasta w 2022 r. od jednej osoby płacącej podatek PIT w Lublinie to średnio ok. 2,4 tys. zł. W 2023 r. kwota ta będzie niższa i wyniesie około 2,1 tys. zł.

Rozlicz PIT w Lublinie. Loteria, do wygrania samochód

W loterii „Rozlicz PIT w Lublinie” mogą wziąć udział wszyscy pełnoletni mieszkańcy, którzy złożą deklarację podatkową za 2022 rok w jednym z Urzędów Skarbowych w Lublinie, wskazując w niej Lublin jako miejsce zamieszkania. Warunkiem jest również zgłoszenie swojego udziału w loterii. Najprostszą metodą jest wypełnienie formularza online dostępnego na stronie internetowej lublin.eu/PIT.

Można też udać się do jednego z Punktów Obsługi Loterii, aby na miejscu wypełnić dostępny tam formularz papierowy i wrzucić go do specjalnej urny. Punkty Obsługi Loterii, czynne od 1 lutego do 2 maja, zlokalizowane są we wszystkich Biurach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin, w Wydziale Komunikacji, biurowcu przy ul. Spokojnej 2 i Ratuszu.

W tym roku, na zwycięzców loterii czeka łącznie 16 nagród rzeczowych, w tym 5 nagród pieniężnych o wartości 2000 zł i 10 nagród pieniężnych o wartości 1000 zł. Nagrodą główną jest samochód osobowy Suzuki Swift Hybrid o wartości 80 tys. złotych wraz z dodatkową nagrodą pieniężną przeznaczoną na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej.

W ubiegłorocznej, czwartej edycji uczestniczyło 8 310 mieszkańców, w tym 635 osób, które rozliczało PIT w Lublinie po raz pierwszy. Samochód hybrydowy trafił w ręce pani Beaty. Więcej: Do trzech razy sztuka. Pani Beata odebrała samochód hybrydowy wygrany w loterii Rozlicz PIT w Lublinie

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Zakup tego samochodu to zmarnowane pieniądze z PITów moje i jeszcze kilkudziesięciu osób.
    Nie wierzę, że ta szansa wygrania kogo kolwiek przekona do rozliczenia w Lublinie.

    Lepiej było wydać na kampanię reklamowaą z pokazaniem zalet rozliczania w Lublinie.