Rozlataliśmy się na całego. Kolejny rekordowy miesiąc na lotnisku Lublin Airport

Pasażerowie wchodzący do samolotu Ryanair na płycie lotniska w Świdniku
Pasażerowie wchodzący do samolotu Ryanair na płycie lotniska w Świdniku | fot. Krzysztof Wiśniewski / Port Lotniczy Lublin

Ponad 51 tysięcy pasażerów obsłużyło w sierpniu lotnisko w Świdniku. Tak dobrego sierpnia nie odnotowano w całej historii lotniska. W ubiegłym miesiącu liczba pasażerów Portu Lotniczego Lublin przekroczyła 274 tysiące.

Najlepszy miesiąc w historii Lublin Airport

Z miesiąca na miesiąc liczba pasażerów Portu Lotniczego Lublin rośnie. W sierpniu lotnisko obsłużyło 51 191 pasażerów. To najlepszy miesięczny wynik w jedenastoletniej historii portu. Poprzedni rekord lotniska padł zaledwie miesiąc wcześniej, kiedy obsłużono historycznie rekordową liczbę pasażerów odprawionych w jednym miesiącu (48 498 osób).

Od stycznia do końca sierpnia 2023 roku w Lublin Airport obsłużono 274 071 podróżnych. Trzymilionowego pasażera odnotowano w środę 28 czerwca 2023 r. Był nim Michał Olech, który przed godziną 10 przyleciał z tureckiej Antalyi na pokładzie samolotu linii lotniczej Enter Air.

Do znacznego zwiększenia ruchu na lotnisku przyczyniają się połączenia wakacyjne, których w tym roku jest aż siedem. Od czerwca do siatki połączeń po raz pierwszy w historii portu dołączyły loty na grecką wyspę Rodos oraz do Monastyru w Tunezji. Przebojem są loty do tureckiej Antalyi, dokąd na wakacje można polecieć w tym roku, z kilkoma biurami podróży, aż cztery razy w tygodniu.

Zobacz także: Heraklion na Krecie nowym kierunkiem czarterowym z lubelskiego lotniska

Z lubelskiego lotniska można również polecieć na urlop do innych popularnych miejscowości turystycznych na południu Europy – chorwackiego Splitu, Burgas nad Morzem Czarnym czy włoskiego Bergamo. Świetną alternatywą dla komunikacji samochodem i pociągiem są także loty nad polskie morze, do Gdańska.

Jakiego kierunku z lubelskiego lotniska wam brakuje? Czekamy na wasze opinie w komentarzu poniżej – anonimowo.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Einhoven,bardzo brakuje,samoloty zawsze były pełne pasażerów.Alternatywa Düsseldorf-Wezze.