Heraklion na Krecie nowym kierunkiem czarterowym z lubelskiego lotniska

Samolot na płycie Portu Lotniczego Lublin
Samolot na płycie Portu Lotniczego Lublin | fot. Port Lotniczy Lublin

Od czerwca 2024 r. mają ruszyć wakacyjne loty z Portu Lotniczego Lublin na Kretę. W ofercie biur podróży już wcześniej były czartery z naszego lotniska na inną grecką wyspę – Rodos, a także do tureckiej Antalyi i bułgarskiego Burgas.

Z Lublina na Kretę

Port Lotniczy Lublin mówi o rekordowym sezonie wakacyjnym. W lipcu padł kolejny rekord i był to najlepszy miesiąc w ponad 10-letniej historii Portu Lotniczego Lublin, obsłużono 48498 pasażerów. Mimo że sezon wakacyjny jeszcze trwa, to lubelskie lotnisko już przygotowuje ofertę na przyszłoroczne wakacje. Od czerwca 2024 r. do siatki połączeń Portu Lotniczego Lublin dołączy grecka wyspa Kreta.

„Heraklion, stolica Krety, to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w całej Grecji. Nie ma czemu się dziwić, bo miasto to chętnie odkrywa przed turystami swoje uroki. Błękitna woda, odrestaurowane zabytki z czasów weneckich i tureckich, malownicze uliczki zachwycą każdego. Cieszymy się, że udało nam się wypracować z partnerem atrakcyjną ofertę dla mieszkańców naszego regionu i ten nowy kierunek dołącza do naszej siatki połączeń wakacyjnych” – mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Warto przypomnieć, że w tym roku na wakacje z Lublina można polecieć również na inną grecką wyspę – Rodos. W tegorocznym, trwającym nadal sezonie, dużym powodzeniem cieszą się także loty do tureckiej Antalyi, których częstotliwość w tym roku została zwiększona i do Monastyru w Tunezji. Podobnie jak w poprzednich sezonach, można z lubelskiego lotniska wybrać się z linią Wizzair do chorwackiego Splitu oraz do Burgas nad Morzem Czarnym. Natomiast linią Ryanair turyści z Lubelskiego dolecą do włoskiego Bergamo oraz nad polskie morze, do cieszącego się przez cały rok powodzeniem Gdańska.

Zobacz także: Nowe połączenia z lubelskiego lotniska. Kierunków jest więcej niż podczas ubiegłorocznych wakacji

Loty do Heraklionu będą realizowane w każdą środę.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.